امروز: شنبه, ۲۸ بهمن , ۱۳۹۶.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ | کد خبر : 15347
     
 •  

  بوشکان نیوز: فرماندار شهرستان دشتستان گفت: سد تنگ ارم دشتستان که اکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد تا پایان نیمه نخست سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

  تنگ ارم دشتستان

  به گزارش بوشکان نیوز، ارسلان زارع در بررسی وضعیت روند ساخت سد تنگ ارم دشتستان با بیان اینکه با  بهره‌بر داری از سد تنگ ارم مشکل آبرسانی دربخش ارم و بوشکان برطرف می‌شوداظهار کرد: تامین آب شرب سالانه ۲۲هزار نفر جمعیت از مردم بخش ارم در دوره ۱۰ ساله از اهداف مهم این طرح است.

   

  وی یکی از اساسی ترین مشکلات شهرستان دشتستان را تامین آب شرب بویژه در بخش های ارم وبوشکان دانست و تصریح کرد: برای حل این مشکل احداث سد تنگ ارم در این منطقه پیش بینی شده که اکنون این پروژه از پیشرفت فیزیکی مناسبی برخوردار است.

   

  فرماندار دشتستان پیشرفت ۶۰ درصدی سد تنگ ارم را مورد اشاره قرار داد و گفت: سد تنگ ارم با تامین اعتبار مورد نیاز تا پایان نیمه  نخست سال ۹۳ به بهره برداری می‌رسد.

   

  مدیرعامل آب منطقه ای استان بوشهر نیز با اشاره به اینکه از اوائل مهر سال آینده سد تنگ ارم آبگیری می‌شود تصریح کرد: احداث یک تصفیه خانه آب شرب، پمپاژ آب و ایجاد ۱۰ کیلومتر خط انتقال آب از سد تنگ ارم به شهر تنگ ارم نیز مورد نظر است.

   

  شاپور رجایی افزود: سد تنگ ارم از جنس سنگ و سیمان با پوشش بتنی مسلح و ارتفاع تاج سد از کف رودخانه ۲۶ متر با طول تاج ۱۳۵ متر است.

  منبع: تسنیم

  نظرات کاربران در "سد تنگ ارم نیمه‌ نخست ۹۳ افتتاح می‌شود"
  1. ترجمان گفت:

   درود بر هاشمزاده بخشدار محبوب که با تمام توان در جهت اعتلای منطقه گام برمیدارند


  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان