بوشکان نیوز: باز هم تناقض در حرف های مسئولین و باز هم تردید در نزد مردم! در رابطه با پروژه آبرسانی به بوشکان صحبت های بسیار زیادی شده است و هر بار یکی از مسئولین وعده ای جدید به مردم می دهند که بزودی مشکل کمبود آب شرب بوشکان حل خواهد شد اما تا کنون که این وعده ها در حد همان حرف باقی مانده و هنوز هیچ گونه پیشرفت عملیاتی و فیزیکی نداشته است.

به گزارش بوشکان نیوز اکنون به مرور اتفاقات گذشته تا بحال و وعده های مسئولین در جهت رفع مشکل آب شرب بوشکان می پردازیم تا به وجود این تناقض آشکار در بین سخنان مسئولین پی ببرید:

 

حضور فرماندار سابق دشتستان و کلنگ زنی خط انتقال آب چنیر به بوشکان

6

فرماندار سابق دشتستان در ظهر روز یکشنبه ۱۳ بهمن ماه، در شهر بوشکان حضور یافته بود و از چندین طرح و پروژه این شهر، کلنگ زنی و افتتاح بعمل آورده بود. یکی از مهم ترین پروژه هایی که  در این روز کلنگ آن به زمین زده شده بود، پروژه خط انتقال آب از چنیر به شهر بوشکان بود.

 

وعده های مسئولین درباره پروژه آبرسانی به شهر بوشکان

1

فرماندار سابق دشتستان و هیئت همراه، به مردم و مسئولین شهر بوشکان قول داده بودند که در راستای انجام این پروژه نهایت سعی و تلاش خود را بکار گیرند. مقرر شده بود که پروژه آبرسانی به شهر بوشکان تا قبل از شروع فصل تابستان به اتمام برسد همچنین مقرر گردیده بود که برای انجام این پروژه، بودجه ای به مبلغ یک میلیارد تومان سرمایه گذاری گردد که ۵۰۰ میلیون تومان آن تا قبل از پایان سال ۹۲ و ۵۰۰ میلیون تومان دیگر آن تا قبل از فصل تابستان در اختیار پیمانکار این پروژه قرار گیرد.

 

بعد از گذشت یکماه و صحبت از انتخاب پیمانکار در دو هفته دیگر

http://8pic.ir/images/77438670370094225428.jpg

نماینده دشتستان در روز دوشنبه ۱۲ اسفند ماه در حسینیه شهر کلمه حضور پیدا کرد و جلسه مشترکی با مسئولان بخش بوشکان جهت بررسی مشکلات شوراهای بخش بوشکان برگزارنمود.

رئیس فراکسیون نمایندگان استان های جنوبی کشور در این جلسه گفت: رفع مشکل آب شرب بوشکان در حال پیگیری است و تا دوهفته دیگر با انتخاب پیمانکار، عملیات اجرایی آن آغازخواهدشد.

 

سخنان فرماندار جدید دشتستان درباره تأمین آب شرب بوشکان

تنگ ارم دشتستان

هنوز مدت زمان زیادی از صحبت درباره انتخاب پیمانکار برای رفع مشکل آب شرب بوشکان نگذشته بود که فرماندار جدید دشتستان در بررسی وضعیت روند ساخت سد تنگ ارم دشتستان بیان کرد که با  بهره‌بر داری از سد تنگ ارم مشکل آبرسانی دربخش ارم و بوشکان برطرف می‌شود.

دکتر ارسلان زارع گفت که یکی از اساسی ترین مشکلات شهرستان دشتستان تامین آب شرب بویژه در بخش های ارم و بوشکان است و اعلام کرد: برای حل این مشکل احداث سد تنگ ارم در این منطقه پیش بینی شده که اکنون این پروژه از پیشرفت فیزیکی مناسبی برخوردار است.

 

وجود تناقض در صحبت های مسئولین

با این وضعیت پیش آمده مردم شهر بوشکان باید حرف کدامیک را باور کنند؟ از طرفی فرماندار سابق کلنگ خط انتقال آب چنیر به بوشکان را به زمین میزند و از طرف دیگر فرماندار جدید می گوید که سد تنگ ارم مشکل تامین آب بوشکان را برطرف می کند!

7

وقتی مسئولین قول دادند که تا اوایل تابستان پروژه آبرسانی به بوشکان به بهره برداری میرسد موجی از خوشحالی و امید در نزد مردم این شهر حاکم گردید ولی اکنون با این تناقض در صحبت های مسئولین نوعی تردید و دو دلی در تحقق این امر بوجود آمده و بیم آن می رود که برخلاف وعده های مسئولین در تابستان امسال نیز بار دیگر شاهد معضل کم آبی در شهر بوشکان باشیم.

امید است که مسئولین در تحقق وعده های داده شده نهایت تلاش خود را بنمایند چرا که مردم نمی دانند که مسئول سابق این وعده را داده یا مسئول جدید! آنها فقط آب می خواهند حال اینکه از چه طریق و چگونه تامین خواهد شد برایشان مهم نیست.

مردم این شهر بارها بعلت کمبود آب متحمل رنج و مشقت های فراوانی گشته اند و اکنون نگران از تکرار این تجربه تلخ هستند. آنها انتظار دارند که دیگر شاهد چنین وقایعی نباشند و طبق وعده های داده شده این مشکل رفع گردد.