به گزارش بوشکان نیوز؛ سعید آزاد شهرکی در آخرین جلسه شورای ترافیک استان بوشهر در سال ۹۲ اظهار داشت: با وجود مشکل پارکینگ در نوار ساحلی بوشهر با همکاری پلیس راهور موفق به ایجاد پارکینگ‌های ۴۵ درجه‌ای شدیم که در احداث این پارکینگ‌ها حتی یک متر نیز از عرض خیابان کم نشده است.

شهردار بوشهر با بیان اینکه سه اکیپ مجزا بصورت شبانه روزی کار رنگ‌زنی جداول و بلوارها را آغاز کرده‌اند، افزود: کار کارشناسی رنگ آمیزی جداول با همکاری یک دکترای شیمی به پایان رسیده و رنگ‌زنی جداول و بلوارها در شهر بوشهر آغاز شده است.

وی ادامه داد: رنگی با درصد کربن بالا و ماندگاری طولانی برای رنگ‌زنی جداول و بلوارها انتخاب شده است که این امر می‌تواند تا میزان زیادی صرفه جویی در اموال عمومی را به دنبال داشته باشد.

آزاد شهرکی ادامه داد: با برگزاری مناقصه واقعی در اجرای طرح رنگ‌زنی جداول، انحصار قیمت‌ها شکست شده و توانستیم بر خلاف سالهای قبل این کار را با هزینه کمتری انجام دهیم.

شهردار بوشهر با اشاره به جوابگو نبودن پارکینگ‌های موجود در سطح شهر برای عید نوروز اظهار داشت: باید با تعامل مناسب زمین صنایع دریایی که در اطراف هتل جهانگردی بوشهر واقع شده در اختیار شهرداری قرار بگیرد تا بتوان با ایجاد پارکینگ موقت بخشی از مشکل پارکینگ خودروها در عید نوروز را برطرف کرد.

وی تصریح کرد: با تعامل صورت گرفته با باشگاه فرهنگی ورزشی ایرانجوان، زمینه همکاری این باشگاه برای کمک به پارک خودروها در نوار ساحلی مجاور این باشگاه فراهم شده است.

شهردار بوشهر در راستای برطرف کردن مشکل پارکینگ خودروها در عید نوروز خاطر نشان کرد: اداره کل بهزیستی استان با واگذاری موقت زمین خود به شهرداری ،علاوه بر درآمدزایی می‌تواند نقش عمده‌ای نیز در برطرف کردن مشکل پارکینگ خودروها ایفا کنند.

وی با بیان اینکه در تعطیلات نوروز نقاط حادثه خیز شهر با نصب پلاکارد برای مسافران مشخص خواهد شد، افزود: کار طراحی و اجرای علائم راهنمای مسیر به منظور سهولت کار مسافران نوروزی توسط شهرداری بوشهر آغاز شده است.

منبع:فارس