پرویز پرستویی: 5 سین از 7 سین کم است
بوشکان نیوز: پرویز پرستویی بازیگر سینما و تلویزیون در جریان گروگانگیری ۵ تن از سربازان جمهوری اسلامی ایران گفت: گاهی اوقات جریانها عمومی در جامعه پیش می‌آید که همه ما باید دست به دست هم بدهیم تا آن جریان را به خیر و سلامت بگذرانیم . هزاران سال است که در آستانه سال جدید می‌گویند که باید سال کهنه را کنار بگذاریم و سال نو را با خوشحالی آغاز کنیم اما امسال ۵ سین که همان سربازان گروگان گرفته شده کشورمان است از سفره ۷ سین ما کم شده است.

وی ادامه داد: باید کاری کرد تا فرزندان سرزمینمان را به دامن خانواده‌هایشان باز گردانیم. مردم ما گاهی در جریانهایی خواسته یا ناخواسته حضور پیدا می‌کنند متاسفانه امسال و در آغاز سال نو ۵ نفر از جمعیت ۷۵ میلیون کشورمان کم شده‌اند که ما باید از آنها حمایت کنیم.

وی با اشاره به اینکه این ۵ سرباز متعلق به تمام خانواده‌های ایرانی هستند، توضیح داد: ما نیازمند یک میلیون رای هستیم تا بتوانیم بیانیه درخواست آزادی ۵ سرباز را به سازمان ملل ارائه کنیم. هر چند با همکاری عادل فردوسی‌پور و برنامه ۹۰ از تمام مردم ایران در سراسر دنیا خواستیم که به آزادی این ۵ سرباز رای بدهند اما در کل اروپا، آمریکا، آسیا و ایران نزدیک ۲۰۰ هزار نفر رای دادند این در حالی است که در یک ساعت برای حمایت از تیمهای قرمز یا آبی سه میلیون رای می‌دهیم، نباید فراموش کنیم که خون این ۵ سرباز از هر رنگ دیگری رنگین‌تر است و تلاش برای آزادی آنها به دست ملت ایران است.

این بازیگر شاخص سینما ادامه داد: ملتی که می‌تواند یک دولت و یا یک نظام را جابجا کند اگر نتواند ۵ سرباز را که فرزندان همین مملکت هستند را نجات دهد عجیب است.

پرویز پرستویی گفت: بسیاری از خانواده‌هایی که فرزندان سرباز آنها در شهرستانها یا مناطق مرزی و در شرایط سخت خدمت می‌کنند تمام تلاش خود را می‌کنند تا در شب سال نو در کنار پادگانهای فرزندان خود حضور پیدا کند تا حتی شده برای چند دقیقه فرزندانشان را از پشت نرده‌ها ببینند. این ۵ سرباز گروگان گرفته شده جزو اعضای خانواده همه ما ایرانیان هستند و فکر می‌کنم که باید تمام تلاش خود را بکنیم تا فرزندانمان به خانه باز گردند. پرستویی در پایان تاکید کرد: از همه مردم ایران می‌خواهم تا برای آزادی این ۵ فرزندمان رای دهند.

منبع: بهارنیوز