به گزارش بوشکان نیوز، اهرم در موقعیت ۵۱ درجه ۱۷ دقیقه طول شرقی و۲۸ درجه و۵۳ دقیقه عرض شمال در فا صله ۵۴ کیلو متری قرار گرفته و ۵۶ متر از سطح دریا ارتفاع دارد. کمر بندی سبز از نخلستان های پربار و سر به فلک کشیده این هر در میان گرفته است.

 
http://www.tangestannama.ir/gallery/48/547.JPG


((زائر خضر خان اهرمی))


اهرم ودر کلامی گسترده تر،تنگستان، پیوسته از مناطق افتخا ر آفرین و دلاور پرور استان بوشهر بوده است.
http://www.tangestannama.ir/gallery/48/548.JPG

((علم الهدی اهرمی))


دلاورانی همچون باقری خان،احمد خان،علی خان تنگستان،زایر خضرخان اهرمی،و رئیسعلی تنگستان و دانشمندان مانند سید مرتضی علم الهدی اهرمی ،(ف ۱۳۰۷ ش)میرزاحسین معتقد  اهرمی (ف ۱۳۳۰ ق ) محمد سلیمانی و نویسندگان ، شاعران، مجتهدان، هنر مندان بسیار از منطقه بر خاسته اند . مردم تنگستان همیشه به دلیری ،صبوری و مهمان نوازی معروف و مشهور بوده وهستند.
 
http://www.tangestannama.ir/gallery/48/549.JPG


((سید محمد تقی هاشمی))

 

گردشگری و سرشت مردم اهرم چشمه آب گرم اهرم به عنوان یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری این شهر است و همه ساله مسافران بسیاری از اقسا نقاط کشور به دیدن این جاذبه تفریحی می‌آیند. که در سال ۱۳۸۶، چشمه آبگرم اهرم به‌عنوان دهکده نمونه آب درمانی در ایران انتخاب شد.


((آبگرم اهرم))

 

دیگر جاذبه‌های گردشگری این شهر قلعه زائر خضر خان تنگستانی (قلعه کلات)، امامزاده ابراهیم، امامزاده جعفر، منطقه خائیز، سد انحرافی اهرم و آب درمانی قوچرک واقع در امامزاده زین اشهدا می‌باشد. دلوار و ساحل زیبای آن از دیگر جاذبه‌های اهرم است.

((قلعه کلات اهرم))
 

خاندان تنگستان سال ها بر این منطقه حکمرانی داشته اند. نخلستان ها و خرمای کم نظیر ((کبکاب)) اهرم و چشمه های جوشان آب گرم در اطراف این شهر همچنین چشمه های خنک و گوارای بنیان((بنیون))وفاریاب می تواند این منطقه را با این را به یک گردشگری تبدیل کند.

ملا علی تنگستانی از مراجع تقلید مردم در جنگ جهانی دوم مشهور به آقا ملاعلی، حاج سید محمدتقی هاشمی، سید هاشم موسوی (معروف به آقاهاشم) از سرشناسان این شهر هستند.
http://www.tangestannama.ir/gallery/48/545.jpg

((سید هاشم موسوی))

 

http://www.tangestannama.ir/gallery/48/541.jpg


((شیخ محمد علی ماحوزی))

 

آیت الله شیخ یوسف ماحوزی، آیت‌الله شیخ محمدعلی ماحوزی، شیخ محمدمهدی و شیخ داوود ماحوزی و آخوند غلامرضا افخمی نیز از مشاهیر و معاریف تنگستان می‌باشند.
http://www.tangestannama.ir/gallery/48/542.jpg

((حاج میرزامحمد حسن حبیبی))


شیخ سلیمان ذاکری فرزند شیخ عبدالله الماحوزی البحرانی نیز از روحانیونی بوده‌است که با همراهی آیت‌الله شیخ یوسف ماحوزی و آیت‌الله شیخ محمدحسین ماحوزی مشهور به مجتهد برازجانی که علاوه بر قرابت اعتقادی عمو زاده نیز بوده‌اند سلسله این علما به علامه شیخ سلیمان ماحوزی البحرانی مشهور به محقق بحرانی می‌رسد./  تنگستان نما
 

http://www.tangestannama.ir/gallery/48/546.jpg
((شیخ یوسف ماحوزی))

http://www.tangestannama.ir/gallery/48/543.jpg
منبع: تنگستان نما