بوشکان نیوز: این امامزاده که زکریا(ع) نام دارد از فرزندان امام موسی کاظم(ع) می باشد که مردم آن را به نام (آغا شیر مرد) می شناسند و از توابع شهرستان تنگستان می باشد و عده ای از اهالی شهر کلمه نیز ازمرد و زن , پیر و جوان ,بزرگ و کوچک   هر سال در روزهای آغازین سال نو به این مکان زیارتی سفر می کنند.

 

راههای ارتباطی به این مکان زیارتی به دو صورت می باشد که یک راه از طریق کوهستان های صعب العبور می باشد که گروهی از زائران  سختی این مسیر را به جان می خرند و با پای پیاده  با طی کردن مسافتی چند ساعته  از میان کوههای صعب العبور به سوی  امامزاده روانه می شوند و مسیر دیگر برای رسیدن  به امامزاده یک جاده ی خاکی ناهموار می باشد که گروهی دیگر نیز این مسیر را برای زیارت امامزاده انتخاب می کنند و با هر نوع وسیله ی نقلیه ای خود را به مقصد می رسانند.

 

امسال نیز عده ای از مردم کلمه به زیارت این امامزاده رفتند و ما حیفمان آمد تا از شوق مردم برای زیارت این امامزاده گزارشی تهیه نکنیم.

 

اما اهالی این امامزاده نیز مشکلات زیادی داشتند که خلیفه غلامرضا به نمایندگی از اهالی این امامزاده بعضی از این مشکلات را این چنین مطرح کرد و از ما عاجزانه خواستار رساندن صدایشان به گوش مسئولین بود :

 

۱٫نبود راه ارتباطی مناسب (امامزاده فقط دارای یک جاده ی خاکی ناهموار می باشد که این جاده هم در ایام زمستان به دلیل بارندگی در بیشتر ایام مسدود می باشد)

 

۲٫نبود امکانات بهداشتی و خانه ی بهداشت

 

۳٫نبود آب آشامیدنی سالم

 

۴٫نبود مدرسه

 

و بسیاری مشکلات دیگر که زندگی را برای این عزیزان بسیار سخت و طاقت فرسا کرده بود و ما امیدواریم با انتشار این گزارش بتوانیم حرف دل این عزیزان را به گوش مسئولین دلسوز برسانیم تا برای رفاه این عزیزان چاره ای اندیشیده شود .

 

در ادامه گزارش تصویری از این سفر زیارتی:

 

*ورودی امامزاده شیر مرد از جاده ی خاکی ناهموار که هر ساله در ایام زمستان  به هنگام بارندگی برای مدت طولانی مسدود می شود.

 

 

 

 

 

امامزاده شیرمرد از نمایی دور

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خلیفه غلامرضا از خلیفه های زحمتکش امامزاده شیر مرد که درد دلهای زیادی داشت وخواستار رساندن صدایشان به گوش مسئولین بود.

 

 

خلیفه حسن یکی دیگر از خلیفه های زحمتکش امامزاده شیر مرد

 

 

شوق زائران پیاده ی این امامزاده برای رسیدن به مقصد با عبور از کوههای صعب العبور

 

 

 

 

 

 

نمایی از منازل مسکونی اهالی این امامزاده که از کمترین امکانات رفاهی مناسب برای زندگی محرومند

 

 

 

 

منبع: آسیو – حسین اختری