امروز: یکشنبه, ۵ فروردین , ۱۳۹۷.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۳ | کد خبر : 16250
     
 • بوشکان نیوز: مهران سوخکیان اظهارداشت: مجموعه جهانی تخت جمشید با ۴۵ هزار و ۴۳۲ نفر بازدید در روز هفتم فروردین ماه توانست رتبه نخست بازدیدکنندگان در کشور را به خود اختصاص دهد. وی افزود: مجموعه حافظیه با ۴۱ هزار و ۹۳۰ و سعدیه با ۳۳ هزار و ۴۰۰ مورد بازدید کننده تا روز هفتم فروردین ماه بیشترین آمار بازدید در بین آثار تاریخی استان فارس را به خود اختصاص دادند.

  سوخکیان بیان کرد: از تاریخ ۲۵ اسفند سال گذشته تا پایان روز هفتم فروردین جاری، در مجموع تعداد یک میلیون و ۲۴۶ هزار و ۴۶۹ نفر از اماکن تاریخی فرهنگی تخت پوشش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس بازدید کردند. این میزان نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته هفت درصد کاهش داشته است.

  سوخکیان ادامه داد: همچنین در این مدت زمان، تعداد دو میلیون و ۳۶۱ هزار و ۸۸۴ نفرشب در هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر، کمپ های نوروزی، کلاس های مدارس، منازل استیجاری، چادرهای مسافرتی، مهمانسرای ادارات، سالن های ورزشی و خوابگاه های دانشجویی در استان مستقر شدند. وی عنوان کرد: در روز هفتم فروردین ماه سال ۹۳ تعداد ۴۲۵ هزار و ۶۵۱ نفرشب در استان فارس اسکان یافتند.  منبع: بهارنیوز

  نظرات کاربران در "تخت‌جمشید در صدر جذب مسافران نوروزی"

  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان