امروز: یکشنبه, ۲ آبان , ۱۳۹۵.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۲ | کد خبر : 265
     
 • به گزارش بوشکان نیوز، نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دشتستان یکی از نقاط حائز اهمیت استان و کشور در حوزه کشاورزی و تولید خرما است و از این رو باید توجه خاصی به این منطقه داشته باشیم. حجت‌الاسلام سید مهدی موسوی‌نژاد افزود: هر ساله شاهد اعلام قیمت خرید تضمینی خرید خرما…

  به گزارش بوشکان نیوز، نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دشتستان یکی از نقاط حائز اهمیت استان و کشور در حوزه کشاورزی و تولید خرما است و از این رو باید توجه خاصی به این منطقه داشته باشیم.

  حجت‌الاسلام سید مهدی موسوی‌نژاد افزود: هر ساله شاهد اعلام قیمت خرید تضمینی خرید خرما از کشاورزان هستیم که این امر هیچ منفعتی برای کشاورزان و باغداران ندارد و کمر کشاورزان را می‌شکند.

  وی بیان داشت: اعلام زودهنگام قیمت خرید تضمینی خرما سبب افت قیمت این محصول در بازار می‌شود و دلالان به‌صورت هماهنگ قیمتی زیر قیمت خرید تضمینی را قیمت خرید خرما قرار می‌دهند و از این طریق سودهای هنگفت به جیب می‌زنند.

  موسوی نژاد اضافه کرد: پرداخت دیر هنگام وجه مربوط به خرید تضمینی خرما توسط دولت سبب می‌شود کشاورزانی که عموما فاقد امکانات کافی و لازم جهت نگهداری محصولات تولیدی خود هستند، خرما را با قیمتی پایین و نامناسب به دلالان بازار خرما بفروشند.

  رئیس فراکسیون استان‌های جنوبی کشور در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نباید وجه خرید تضمینی خرما زودهنگام اعلام شود، بیان داشت: اکثر دلالان منتظر اعلام قیمت خرید تضمینی خرما جهت ایجاد افت قیمت در بازار خرما هستند و مسئولان نباید این کار را انجام دهند تا خرما قیمت واقعی خود را در بازار پیدا کند.

  موسوی‌نژاد عنوان کرد: نباید محصول خرما که درآمد اصلی ۷۰ درصد جمعیت شهرستان دشتستان است و با مشقت و زحمت بسیار کشاورزان تولید می‌شود با قیمتی نازل به فروش برسد و با تمام توان در این زمینه پیگیری می‌کنم.

  وی یادآور شد: با پیگیری‌های مکرر در سال جاری مانع اعلام زود هنگام قیمت خرید تضمینی خرما می‌شوم و از کشاورزان نیز می‌خواهم خرما را به‌صورت پیش فروش به دلالان نفروشند تا افت قیمت در بازار این محصول حیاتی را شاهد نباشیم.

  موسوی‌نژاد مشارکت باغداران در تثبیت قیمت محصول خرما را ضروری دانست و تاکید کرد: قطعا مشارکت و همکاری کشاورزان در رفع مشکلات و دغدغه‌های ایشان تاثیر فراوانی دارد و می‌تواند در تثبیت و بهبود بازار محصول خرما اثرگذار باشد.

  وی ادامه داد: در سال‌های گذشته کشاورزان و تولید کنندگان خرما هیچ سودی از فروش این محصول کسب نکرده‌اند و بسیاری از آنها تنها توانسته‌اند هزینه‌های جاری باغات خود را تامین کنند؛ باغداران باید برای سودآوری نخیلات برنامه‌ریزی و تلاش کنند.

 • خبرهای مرتبط :

 • نظرات کاربران در "علت افت قیمت خرما از زبان نماینده مردم دشتستان"
  آخرین اخبار