بوشکان نیوز: دبیر خانه کشاورز استان بوشهر از راه‌اندازی خانه کشاورز در وحدتیه دشتستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: راه‌اندازی خانه کشاورز در وحدتیه دشتستان

به گزارش «بوشکان نیوز» به نقل از فارس، روح‌الله حاجب شامگاه سه‌شنبه در نشست با کشاورزان وحدتیه دشتستان ضمن تبریک به مناسبت هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال جنگ تحمیلی اظهار داشت: موفقیت و سربلندی امروز نظام اسلامی مرهون خدمات و زحمات رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است.

وی افزود: باید در مسیر پاسداشت این ایام و تکریم پیشکسوتان جهاد و ایثار و شهادت تلاش کنیم و حق مطلب را به شکل شایسته ادا کنیم.

دبیر خانه کشاورز استان بوشهر پیرامون خانه کشاورز و اهمیت و جایگاه آن مطالبی را بیان کرد و گفت: خانه کشاورز یکی از زیر بخش‌های تشکیلات کشاورزی است که در هر استان زیر نظر دبیرخانه کشاورز هر استان برای عضویت کشاورزان در این مجموعه فعالیت می‌کند.

حاجب اضافه کرد: از روز سیزدهم شهریور ماه تاکنون ۸۶ درصد انتخابات هیات رئیسه خانه کشاورز استان انجام شده است و ۱۴ درصد مابقی آن تا هشتم مهرماه پایان می‌یابد.

دبیرخانه کشاورز استان بوشهر از راه‌اندازی خانه کشاورز در منطقه وحدتیه خبر داد و گفت: این مهم به زودی با برگزاری انتخابات محقق می‌شود.

وی ابراز داشت: هیات رئیسه خانه کشاورز ترکیبی از پنج نفر فعالین بخش کشاورزی و کارشناسان کشاورزی است که مسایل و مشکلات کشاورزان هر استان را جمع‌آوری کرده و به خانه کشاورز در هر استان تحویل می‌دهد.

این مسئول یادآور شد: در واقع خانه کشاورز پیگیر مطالبات به حق کشاورزان در بخش آب و خاک در چارچوب قانونی و مدافع حقوق کشاورز در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی،فرهگی و …است.

حاجب بیان داشت: خانه کشاورز از کشاورزان دعوت می‌کند تا هیات رئیسه را تشکیل دهند تا  کشاورزان مجبور به رفتن به خانه کشاورز در استان نشود و همچنین مسایل و مشکلات از طریق هیات رئیسه به خانه کشاورز منعکس می‌شود.

وی با بیان اینکه انتخابات خانه کشاورز هر چهار سال برگزار می‌شود افزود: عیسی کلانتری، وزیر سابق کشاورزی و دبیر کل فعلی تشکل خانه کشاورز است که به مدت ۱۰ سال وزیر جهاد و کشاورزی بوده و در حال حاضر پیگیر جدی تشکل خانه کشاورز است.