امروز: جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۳۹۷.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ | کد خبر : 33513
     
 • به گزارش بوشکان نیوز، پرتاب گر نیزه ایران بعدازظهر چهارشنبه در ماده F13 توانست با ثبت رکورد ۶۲ متر و ۷۴ سانتی متر به مدال نقره این رقابت ها دست یابد و افتخاری دیگر نصیب کشور کرد.

  http://img8.irna.ir/1395/13950625/82230919/82230919-71018506.jpg

  نیک پرست در پرتاب اول ۵۹ متر و ۳۷ سانتی متر، پرتاب دوم رکورد ۶۰ متر و هفت سانتی متر و در پرتاب سوم ۶۰ متر و ۶۰ سانتی متر پرتاب کرد.

   

  وی در پرتاب چهارم مرتکب خطا شد و در پرتاب پنجم رکورد ۵۷٫۰۵ متر را ثبت و در تلاش ششم توانست نیزه را ۶۲٫۷۴ متر پرتاب و با همین رکورد به کار خود پایان داد.

   

  در این ماده، الکساندر شوچینکوف از ازبکستان با ثبت رکورد ۶۵ متر و ۶۹ سانتی متر ضمن شکستن رکورد پارالمپیک به نشان طلا رسید و نمانجا دیمیتری جوویچ صربستانی با پرتابی به میزان ۶۰ متر و ۸۶ سانتیمتر گردن آویز برنز را بر گردن انداخت.

   

  سیدمحسن حسینی پناه دیگر نماینده ایران از شهرستان گناوه در پرتاب وزنه کلاس F35 این رقابت ها باوجود مصدومیتی که داشت در رده پنجم قرار گرفت.

   

  پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو با حضور چهار هزار و ۳۳۵ ورزشکار از بیش از ۱۶۰ کشور جهان از صبح پنجشنبه هفته پیش در شهر ریودوژانیرو آغاز شد.

   

  این بازی ها در ۲۳ رشته ورزشی برگزار می شود.

   

  کاروان ورزشی کشورمان با عنوان منا متشکل از ۱۱۱ ورزشکار در ۱۳ رشته ورزشی دو و میدانی، وزنه برداری، والیبال نشسته بانوان و آقایان، تیراندازی با کمان، تیراندازی، جودو، فوتبال پنج نفره، بسکتبال با ویلچر، شنا، قایقرانی، دوچرخه سواری و فوتبال هفت نفره در این دوره از بازی ها حضور دارد.

   

  کاروان منا تاکنون ۴ مدال طلا، ۶ نقره و ۳ برنز را برای ورزش ایران به ثبت رسانده است.

   

  شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قراردارد./ایرنا

  نظرات کاربران در "دستیابی ورزشکار گناوه ای به مدال نقره پارالمپیک"

  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان