امروز: جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۳۹۷.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ | کد خبر : 34019
     
 • بوشکان نیوز: نمایشگاه نمایشگاه مهر و مهربانی و جشن همدلی از پنجم مهرماه آغاز شده و تا ۹ مهرماه در مکان یاد شده همراه با برنامه های مختلف فرهنگی هنری دائر است.

  رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل انجمن خیریه حضرت بقیه الله (عج) شهرستان گناوه در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به پیشینه این انجمن و نحوه فعالیت آن اظهار داشت: انجمن خیریه حضرت بقیه الله (عج) شهرستان گناوه در سال ۱۳۸۶ توسّط جمعی از خیرین در بندر گناوه پایه ریزی و در سال ۱۳۹۱ تاسیس شد.

  حسین حسینی گفت: با توجّه به عنایات و توجّهات فراوانی که در فرهنگ اسلامی به عدالت، دستگیری از نیازمندان و رسیدگی به محرومان و یتیمان  شده است ما برای حرکت در این راستا و همچنین  ترویج و اشاعه فرهنگ آن تلاش می کنیم.

  حسینی بیان داشت: در همین مسیر، اعضای گروه علاوه بر تلاش برای ارتقای سطح اعتقادی و معنوی خود، برای آن که بتوانند وضعیت اقشار آسیب پذیر، بی بضاعت یا کم بضاعت و شرایط موجود در جامعه را بهتر شناخته و در راستای اجرای فرامین الهی و کمک به خلق خدا گام بردارند و همچنین برای این که اطرافیان  را در حدّ توان با این فرهنگ اسلامی آشنا سازند و مسیری را برای آن ها برای احسان، نیکی و عادت به اخلاق کریمه هموار کنند، خود اقدام به شناخت خانواده های محروم و کمک به آن‌ها کرده اند.

  وی با اشاره به علت تشکیل این انجمن خیریه ادامه داد:  امروزه بلایای طبیعی، تصادفات جاده ای، جرم های قضائی، اعتیاد، مشکلات اقتصادی و … منجر به افزایش چشمگیر آمار نیازمندان جامعه شده است.

  حسینی اضافه کرد: با وجود تلاش فراوان سازمان های حمایتی و تحت پوشش قرار دادن اکثریت نیازمندان جامعه اما هنوز نیازمندان شناسایی نشده ای در جوامع مختلف وجود دارد که نیاز است تا در این میان ابتدا شناسایی شده و سپس اقدامات حمایتی از آنها صورت بگیرد و از همین جاست که نقش انجمن های خیریه به صورت انکارناپذیری آشکار می شود.

  وی تصریح کرد: در چنین شرایطی کمک های مردمی امری ضروری و اجتناب ناپذیر است و به همین منظور  انجمن خیریه حضرت بقیه الله (عج) برای لبیک به ندای الهی و انجام وظیفه دینی و بشردوستانه تشکیل شده است.

  وی با اشاره به نحوه تشکیل این انجمن خیریه متذکر شد: این انجمن مردمی در سال ١٣٨۶ از یک تشکل کوچک و خودجوش به همت جمعی از جوانان و دانشجویان خیر در شهرستان گناوه آغاز به کار کرد و با گذشت زمان و فعالیت های صادقانه اعضا، هرروز بر شعاع  فعالیت های این انجمن اضافه شده است.

  مدیرعامل انجمن خیریه حضرت بقیه الله (عج) شهرستان گناوه گفت: درحال حاضر این انجمن با استعانت از درگاه یکتای بی همتا و توجهات حضرت بقیه الله (عج) و با هدف افزایش میزان مشارکت همشهریان خیر و اشاعه فرهنگ کمک به نیازمندان، ایتام و اهتمام  ورزیدن به احسان و نیکی به دیگران پیشگام شده است.

  حسینی اظهار کرد: هیئت امنا بعد از انجام مراحل مختلف قانونی موفق شدند این نهاد مردمی را به نام موسسه خیریه حضرت بقیه الله (عج) شهرستان گناوه در سال ۱۳۹۱ با ایجاد فراخوان، افزایش اعضا و گسترش حوزه فعالیت به صورت تشکلی رسمی وارد عرصه امور خیریه  کنند.

  مدیرعامل انجمن خیریه حضرت بقیه الله (عج) شهرستان گناوه گفت: انجمن خیریه حضرت بقیه الله(عج) شهرستان گناوه زیر نظر حمایت هیچ اداره، نهاد، ارگان و سازمانی قرار نداشته و تشکلی کاملا مستقل و غیرانتفاعی است که کلیه فعالیت های آن بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در هیئت مدیره و کارگروه های تخصصی انجام گرفته و کاملا مردمی است.

  عضو هیئت مدیره انجمن خیریه حضرت بقیه الله (عج) شهرستان گناوه نیز با اشاره به برخی فعالیت های انجمن خیریه حضرت بقیه الله (عج) شهرستان گناوه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امداد و کمک رسانی به خانواده های نیازمند تحت پوشش انجمن در راستای رفع مایحتاج اولیه معیشتی، ایجاد بستری مناسب برای توانمندسازی و خودکفایی خانواده های محروم و کم درآمد، ارایه خدمات مددکاری و پیگیری مراحل درمانی بیماران محروم و بی بضاعت، حمایت از دانش آموزان و دانشجویان محروم با ارائه تسهیلات کمک آموزشی، لوازم التحریر و البسه مناسب، ارتقاء سطح فرهنگ امداد و کمک به همنوعان نیازمند با افزایش سطح دانش و آگاهی عمومی نسبت به معضلات اجتماعی، برگزاری نمایشگاه، بازارچه ها و جشن های نیکوکاری برای جذب کمک های مردمی، کمک و مشاوره به جوانان محروم در راستای رفع مشکلات اجتماعی، تهیه مسکن، بازسازی و نوسازی منازل آسیب دیده ی نیازمندان، اشتغال افراد، تهیه جهیزیه و فراهم آوری لوازم ضروری زندگی نیازمندان بخشی از این فعالیت های خیرخواهانه است.

  مهدی بهروزی با اشاره به نیازمندی های این انجمن خیریه عنوان کرد: جذب کمک های مالی به صورت داوطلبانه از افراد خیر، جذب کمک های تخصصی از افراد حقیقی و حقوقی به صورت داوطلبانه در بخش های خدماتی، آموزشی، فرهنگی، بهداشتی و درمانی، جذب کمک های سازمان های خصوصی و دولتی در راستای اهداف این انجمن خیریه از جمله نیازمندی های ماست.

  بهروزی با اشاره به برخی شیوه های کمک به انجمن خیریه حضرت بقیه الله (عج) شهرستان گناوه افزود: تامین حقوق ماهانه یک یا چند خانواده و کودک نیازمند، تامین هزینه های درمانی، بهداشتی و تحصیلی خانواده های نیازمند، تامین هزینه های برگزاری جشن شادی افراد نیازمند، تامین وجوه لازم برای اهداء وام بدون بهره به خانواده های نیازمند، هدیه مواد غذایی، البسه و لوازم خانگی به خانواده های نیازمند، هدیه خیرات، نذورات، قربانی گوسفند و وجوهات صندوق صدقات به خانواده های نیازمند، آموزش هنرهای دستی جهت خوداشتغالی نیازمندان، تهیه جهیزیه نوعروسان بی بضاعت، تعمیر منازل خانواده های نیازمند و تهیه لوازم خانگی ضروری افراد نیازمند از جمله این شیوه های حمایتی است.

  مسئول واحد روابط عمومی انجمن خیریه حضرت بقیه الله (عج) شهرستان گناوه نیز در این نمایشگاه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: انجمن خیریه حضرت بقیه الله (عج) شهرستان گناوه در نهمین سال فعالیت خود در شهرستان گناوه، با هدف اشاعه ی فرهنگ کمک به نیازمندان و آشنایی همشهریان عزیز با فعالیت های جاری و برنامه های آتی خود، دستاوردهای اعضای این انجمن و نیازمندان تحت پوشش انجمن را در قالب نمایشگاه مهر و مهربانی در معرض دید عموم قرار داده است.

  حکمیه مرادی گفت: در حاشیه این نمایشگاه هر شب جشن همدلی را با همیاری و همراهی خودجوش هنرمندان شهرستان گناوه در حوزه های مختلف پی می گیریم که این برنامه فرهنگی نیز در جذب مخاطبان به این نمایشگاه بسیار تاثیرگذار بوده است.

  مرادی بیان داشت: بخش های متنوعی در این نمایشگاه طراحی و به مرحله اجرا گذاشته شده که تمامی درآمد آن صرف امور خیریه و رفع احتیاجات کودکان تحت پوشش این انجمن خواهد شد و همراه با برنامه های شاد و متنوع این نمایشگاه در حال برگزاری بوده و قرعه کشی هر شب برای افرادی که از محصولات نمایشگاه خرید داشته باشند، انجام می شود.

  وی در ادامه با اشاره به غرفه های مختلف این نمایشگاه زیبا و فرهنگ ساز اضافه کرد: غرفه های این نمایشگاه شامل سلامت، نقاشی روی صورت، عکاسی، نقاشی، خمیربازی برای کودکان، محصولات فرهنگی، پازل برای کودکان، صنایع دستی مرکز گلهای آسمانی و مواد غذایی است.

  مسئول واحد روابط عمومی انجمن خیریه حضرت بقیه الله (عج) شهرستان گناوه گفت: همشهریان بزرگواری که قصد یاری و دستگیری از ایتام و کودکان را دارند می توانند با مراجعه به غرفه اکرام ایتام، یک یا چند کودک از ده ها کودک تحت پوشش این انجمن خیریه را برای کمک های ماهانه برگزیده و باری از دوش مستضعفان بردارند.

  نظرات کاربران در "نمایشگاه مهر و مهربانی در گناوه"

  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان