امروز: شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۳۹۷.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ | کد خبر : 34607
     
 • هنوز پسوند این جاده مرگ است

  سال هاست که محور اصلی دیربوشهریاهمان جاده ساحلی به علت کم عرض بودن نداشتن استانداردهای لازم یکی از معضلاتی است که روزانه مردم با خطرات آن دست و پنجه نرم می کنند و عامل اصلی بوجود امدن خطرات جبران ناپذیر شده است.

  بارها تصادفات وحوادث مختلف موجب گرفته شدن جان بسیاری از هم وطنان ما در این جاده بویژه مسیر دیر تا امام زاده شاهزاده ابوالقاسم گردیده است.

  با انکه این محور به یکی از پرترددترین محورهای استان است به یکی از پرخطرترین محورها مواصلاتی استان در بخش حوادث  تبدیل شده است که تاکنون جز اندک تغییرات هیچ گونه اقدامی برای تعریض ان صورت نگرفته است با وجود این که در ماه گذشته خبرهای خوشحال کننده ای به گوش مردم شهرستان دیر رسید اما برای اهالی روستاها و شهرهای حاشیه این جاده یه یک بی قراری تبدیل شده است و همراه مردم این شهرستان درانتظارساخت هرچه سریعتر یک جاده مناسب و ایمن هستند.

  تصادفات و تلفات دراین جاده آنقدر زیاد بوده که این جاده به جاده مرگ معروف شده است. مسئولان بایدبرای برای حل مشکل جاده مرگ به صورت عملیاتی وارد عمل شده و در مقام عمل برای حل مشکلات ومعضلات این جاده که موجب کشته شدن تعداد زیادی از همشهریان و مسافران این استان شده اقداماتی را انجام دهند.

  برگزاری جلسه به تنهایی نمی تواند گره ای از مشکلات را حل نماید و باید درمیدان عمل شاهد حل موانع و تعریض این محور باشیم.تعداد همشهریان ومسافران را که درطول سال قربانی این جاده میشوند وحشتناک است.انقدر وحشتناک که نیازبه عزمی جدی وملی برای جلوگیری از این فاجعه جاده ای دارد.

  واقعا چه چیزی عزیزترو محترم تر ازجان یک انسان است؟

  سال هاست که جاده دیر بوشهر کمینگاه مرگ و قرارگاه حادثه شده است، سال هاست که جان های بسیاری دراین جاده قربانی شده اندو این جاده هرشبانه روز انتظار گرفتن قربانی های جدید است.

  بی تردید هرحادثه ای که رخ می دهد دلایل زیادی دارد و میز پلیس راهنمایی رانندگی پراز علل های حوادث جاده ای این محور است،اما این علل های مختلف نیاز به بررسی و آسیب شناسی دارد.

  جاده ساحلی دیر بوشهر پرترددترین و خطرآفرین ترین جاده در استان است و تاکنون این جاده جان خیلی ازمردم را گرفته و باید هرجه زودتر فکری به حال این مسیرشود،  این جاده که مسیر موصلاتی شهرستان دیر و دشتی به استان می باشد که سالهاست توسط پیمانکاران رها شده است و این مردم نگرانی های زیادی دارند.

  طی سال های اخیر مستقر شدن شرکت ها و بالا رفتن بارترافیکی، عرض جاده جوابگوی این بار ترافیکی سنگین نیست، باتوجه به بارترافیکی سنگین این مسیر توسعه شهری و افزایش جمعیت شهرها و روستاهای تابعه و ایجاد شهرک های صنعتی در بین راه  نیاز است هرچه سریعتر این پروژه به پایان برسد.

  ای کاش متولیان امرخود قضاوت میکردند که تاکی بایستی مردم محروم این شهرستان شاهد پرپر شدن عزیزان خود در این جاده بسیارخطرناک باشند.

  ازجناب اقای استاندار و فرماندار بعنوان عالی ترین مقام دولتی دراستان و شهرستان انتظار می رود هرچه سریعتر نسبت به اجرای پروژه اقدام لازم بنمایند و نگذارند این پروزه مانند بروزه های دیگرکه در خبرهای بعدی به ان می پردازیم به رویای دیرینه مردم شهرستان دیر تبدیل شود.

  جاده دیر بوشهربصورت رفت و برگشت هرساله تلفات زیادی می دهد که متاسفانه به جاده مرگ معروف شده است.

  مردم شهرستان دیر مردمی مومن که به کمترین ها قانع هستند و زبانی برای بیان خواسته های به حق خود ندارند که شهید رجایی فرمودند: به داد کسانی برسید که نه زبانی برای گفتن دارند و نه قلمی برای نوشتن.

  نظرات کاربران در "هنوز پسوند این جاده مرگ است"

  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان