امروز: جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۳۹۷.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ | کد خبر : 34794
     
 • ۹دستگاه تریلر حمل زباله در بندر گناوه توقیف شد.
  به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: پس از دریافت گزارشی از دوستداران محیط زیست مبنی بر انتقال پسماند از جزیره خارگ و دفن غیرقانونی در محدوده روستای چهارروستایی، با تلاش واحد یگان حفاظت این اداره کل و رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گناوه این تریلرها که در حال خروج از گمرک بودند، توقیف شدند.
  حسین  دلشب افزود: رانندگان اعلام کردند که این زباله‌ها برای تخلیه در اراضی اطراف روستای چهارروستایی بارگیری شده است و پیش از این هم زباله ها را به این مکان انتقال داده‌اند.
  وی گفت: با دستور دادستان گناوه، خودروها و لندیگراف توقیف شدند و به واحد موتوری شهرداری گناوه انتقال یافتند.
  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر ادامه داد: باتوجه به اظهارات ضد و نقیض شرکت حمل زباله ها، شهرداری گناوه حاضر  نشد این محموله را بپذیرد، جایگاه‌های دفع زباله جایینک، تنگک و چهارروستایی نیز اعلام کردند هیچ گونه مجوزی برای دریافت زباله در خارج از محدوده شهرستان‌های خود ندارند، بنابراین هر کاری که باعث به خطر افتادن سلامت محیط زیست شود، غیرقانونی است و قابل پیگیری در مراجع قضایی.
  وی همچنین گفت : این که در گذشته به همین روش زباله‌ها در اطراف اراضی روستای چهارروستایی دفع شده نیز قابل پیگیری است.
  یادآور می‌شود، از آنجایی که احتمال حمل زباله‌های بهداشتی و یا عفونی در زباله‌های خانگی وجود دارد، به همین علت قانون گذار برای حمل، انتقال و دفن زباله شرایطی را در نظر گرفته که باید بر اساس آن مجوزهای لازم گرفته شود و از انتشار عوامل بیماری زا در محیط جلوگیری شود.
  نظرات کاربران در "توقیف ۹ دستگاه تریلر حمل زباله در بندر گناوه"

  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان