امروز: سه شنبه, ۲۹ اسفند , ۱۳۹۶.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ | کد خبر : 35869
     
 • نماینده مردم بوشهر در شورای عالی استان ها بااشاره به کاشت انبوه گوجه در این استان و محصول زیاد به دلیل مساعد بودن هوا اظهار کرد: با توجه به نبود خریدار و زمان تحویل زمین های اجاره شده کشاورزان از ناچاری گوجه ها را در گودال های کنار زمین کشاورزی دفن می کنند لذا باید به داد این کشاورزان رسید.

  به گزارش بوشکان نیوز به نقل از ایسنا،‌ سید علی‌اکبر فاطمی گفت: امروز کشاورزان بوشهری در شرایطی خریدار داخلی برای گوجه های خود ندارند که کشورهای همسایه همچون عراق نیز به کشت این محصول دست زده اند و امکان صادرات نیز وجود ندارد. استان‌های مجاور ازجمله کهگیلویه و بویراحمد و کرمان نیز به تولید گوجه پرداختند و هم‌زمان فصل برداشت این گوجه‌ها در استان‌ها رسیده است و گویی بازار اشباع شده و خریداری وجود ندارد.

  وی افزود: کشاورزان برای کاشت این محصولات سرمایه کرده اند و امروز متحمل خسارت های زیادی شده اند به طوری که هر کشاورز بین ۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان خسارت دیده است.

  این نماینده مردم بوشهر با اشاره به عدم مدیریت کشاورزی صحیح در این استان به عنوان علت وقوع این حادثه تاکید کرد: بیش از هزار تن گوجه در استان بوشهر روی زمین مانده که باید فکری برای آنها کرد. در حال حاضر کشور افغانستان کیلویی ۲۰۰ تومان گوجه‌ها را خریداری می‌کند که اصلاً به‌صرفه کشاورزان نیست لذا در این خصوص باید اقدام جدی توسط دولت انجام شود.

  به گزارش ایسنا، در همین خصوص مهدی چمران رییس شورای عالی استان ها گفت: نامه ای از طرف شورای عالی استان ها درخصوص مشکلات کشاورزی استان ها به رییس جمهور ارسال شده است.

  نظرات کاربران در "دفن گوجه‌های فرنگی به دلیل نبود خریدار!"

  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان