امروز: جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۳۹۷.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ | کد خبر : 35885
     
 • به گزارش تسنیم؛ حسین درویشی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در دشتستان با بیان اینکه تیم‌های امداد و نجات هلال احمر استان بوشهر در سه حوزه جاده، دریا و کوهستان فعالیت می‌کنند اظهار داشت: تیم‌های امداد و نجات هلال احمر استان بوشهر شبانه‌روز آماده خدمت رسانی و یاری رسانی به حادثه دیدگان هستند.

  وی با بیان اینکه تیم‌های  واکنش سریع در جمعیت  هلال احمر استان بوشهر تشکیل می‌شود گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی و اقلیمی استان بوشهر که همواره  با برخی حوادث طبیعی مواجه است ضرورت تشکیل تیم‌واکنش سریع  دو چندان کرده است.

  مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر خاطر نشان کرد: یک تیم ۱۵ نفره، متشکل از نیروهای مجرب و کارآزموده که دوره‌های متعدد امداد و نجات را گذرانده‌اند که در آینده نزدیک برای کسب مهارت‌های بیشتر به مرکز  اعزام می‌شوند .

  درویشی از تلاش امدادگران دشتستانی برای نجات کوهنوردان گرفتار شده در ارتفاعات خبرداد و بیان کرد: با تلاش امدادگران هلال احمر دشتستان، دو کوهنورد گرفتار در کوههای تنگ فاریاب پس از ۶ ساعت عملیات امدادی نجات یافتند.

  وی خاطر نشان کرد: در پی تماس دو نفر کوهنورد با مرکز هلال احمر استان بوشهر مبنی بر گرفتار شدن  آنان در یک آبریز در کوههای تنگ فاریاب و خطر سقوط آنان، بلافاصله تیم تخصصی جستجو و نجات کوهستان هلال احمر شهرستان دشتستان در قالب یک تیم پنج نفره به منطقه اعزام شد.

  درویشی بیان کرد: خوشبختانه به سبب در دسترس بودن گوشی همراه آنان سریعا مکان مربوطه شناسایی و عملیات نجات آغاز شد.

  مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر افزود:  با رعایت احتیاط کامل و اطمینان خاطر پس از شش ساعت عملیات از کوتاه‌ترین مسیر دو نفر گرفتار را به پایین کوه  با سلامت منتقل شدند.

  نظرات کاربران در "نجات کوهنوردان در کوه‌های رودفاریاب+عکس"

  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان