امروز: شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۳۹۷.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ | کد خبر : 35922
     
 • 82358191-71270794

  بوشکان نیوز: فرماندار دشتستان استان بوشهر گفت: دو هزار و ۴۰۰ دانش آموز درمدارس شبانه روزی این شهرستان مشغول به تحصیل هستند.

   

  به گزارش بوشکان نیوز؛ ارسلان زارع روز شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش دشتستان افزود: آمار جمعیتی دانش آموزان مدارس شبانه روزی دشتستان چند برابر شهرستان های دیگر استان بوشهر است، به همین دلیل نیازمندی ها بیشتری دارند.

   

  وی در باره بررسی وضعیت خوابگاههای شبانه روزی که در دستور کار این جلسه قرار داشت، بیان کرد: امسال با توجه به تاسیس مدرسه شبانه روزی در بخش بوشکان و نیاز به تجهیزات و امکانات به یک میلیارد و ۴۰۰میلیون ریال اعتبار نیاز است.

   

  زارع ادامه داد: با جلسه ای که در مرکز استان پیرامون تخصیص اعتبارات برگزار شد تخصیص های جدید ابلاغ و با توجه به نگاه مثبت استاندار بوشهر نسبت به آموزش و پرورش مقرر شد تعمیر و تجهیز آموزش و پرورش و پروژه هایی که در دهه مبارک فجر به بهره برداری می رسند، در اولویت تخصیص و نقدینگی قرار گیرند.

   

  فرماندار دشتستان بیان کرد: با توجه به اینکه این میزان اعتبار نمی تواند همه مشکلات را برطرف کند در این زمینه باید از ظرفیت خیران برای تامین اعتبار و تجهیز مدارس استفاده کرد.

   

  وی افزود: اولین مصوبه این جلسه تشکیل کمیته ای متشکل از معاونان آموزش و پرورش، کارشناسان خبره حوزه های معاونت آموزش متوسطه، پرورشی، پشتیبانی، اداری، مالی، مشارکت ها و مشاوران از مدارس شبانه روزی برای بازدید و بررسی دقیق موضوعات پرورشی، آموزشی و ورزشی و ارائه پیشنهاد است.

   

  فرماندار دشتستان همچنین خواستار همکاری بیشتر شهرداری ها و دهیاری ها برای تجهیز امکانات ورزشی مدارس شد.

   

  زارع گفت: موفقیت های حاصل شده در آموزش و پرورش بخش بوشکان و افزایش کیفیت کار نسبت به گذشته در این بخش جای تقدیر و تشکر فراوان از مدیریت آموزش و پرورش دشتستان و مسئول نمایندگی آموزش و پرورش بخش بوشکان دارد.

   

  وی اضافه کرد: زیرا پس از مصوبه سال گذشته مبنی بر تاسیس مدارس شبانه روزی در این بخش امروز شاهد اظهار رضایت مردم و مسئولان این منطقه هستیم و بر همین اساس با تاسیس مدرسه شبانه روزی دخترانه در شهر بوشکان به عنوان مصوبه شورای آموزش و پرورش موافقت می شود.

   

  فرماندار دشتستان ادامه داد: در این ارتباط بخشدار و شهردار بوشکان نیز زمینه های لازم را برای جذب دانش آموز و افزایش کیفیت مدرسه شبانه روزی فراهم کنند.

   

  دبیر شورای آموزش و پرورش شهرستان دشتستان گفت: کسب ۲۰۰ مقام برتر استانی در حوزه فرهنگی و هنری توسط دانش آموزان این شهرستان بسیار ارزشمند است.

   

  سید حسن لواسانی فرد اضافه کرد: با توجه به موضوع وضعیت خوابگاههای شبانه روزی و وجود ۱۰ مدرسه شبانه روزی درشهرستان دشتستان، نکته ای که نباید از آن غافل شد در کنار بحث آموزش، مساله تربیت دانش آموزان در خوابگاههای شبانه روزی است.

   

  وی با اشاره به مصوبات جلسه قبل مبنی بر تکمیل سالن های مدارس خاص یادآور شد: پیگیری ها و نامه نگاری های لازم در این زمینه انجام شده و در مورد طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان با همکاری دهیاری ها و سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس انجام خواهد شدکه در حال رایزنی برای اجرایی کردن این مصوبات هستیم.

   

  منبع: خبرگزاری ایرنا** خبرنگار: سیده حلیمه حسینی** انشتار دهنده: خدانظر خواجه

  نظرات کاربران در "تاسیس مدرسه شبانه روزی دخترانه در شهر بوشکان/ بخشدار و شهردار بوشکان زمینه های لازم را فراهم کنند"
  1. محمد علی گفت:

   فقط ب فکر دخترا هستن


  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان