- بـوشــکان نیـوز - http://bushkannews.ir -

نشست هم اندیشی استاندار بوشهر با اقشار مختلف مردم شهر بوشکان +تصاویر

بوشکان نیوز: نشست هم اندیشی استاندار بوشهر با اقشار مختلف مردم از جمله شهردار، شورای اسلامی، نماینده های تشکل های مردمی، نماینده های کشاورزان، نماینده های بانوان، ورزشکاران و تعدادی از شهروندان بوشکانی در سالن اجلاس استانداری بوشهر برگزار گردید.

[1]

در این جلسه موضوعات مختلف و پیشنهادهایی مطرح و بیان گردید شهردار و نماینده شورای اسلامی با بیان مسائل و مشکلات کلان شهر موفق گردیدند در این جلسه صمیمانه و مشورتی قول ها و امتیازات بسیار خوبی در جهت توسعه شهر از استاندار محترم بگیرند. از مهمترین امتیازات گرفته شده، اعتبار لازم جهت تسریع در تکمیل پارک شهرداری و اعتبار درخصوص زیرسازی و آسفالت معابر و حفر چاه دوم آب شرب بوشکان از جمله مسائل کلانی بود که مصوب گردید.

[1]

فرماندار دشتستان با اشاره به شغل کشاورزی اکثر مردم شهر بوشکان اظهار داشت: مردم شهر و روستاهای بوشکان رفتن به سمت آبیاری تحت فشار برای مواجهه با بحران کم آبی مناسب دیده اند که در این خصوص دولت تدبیر و امید تسهیلات مناسبی را به کشاورزان اعطا می نماید.

ارسلان زارع درخصوص گازرسانی به شهر بوشکان اضافه کرد: یکی از خواسته های دیرینه مردم برخورداری از نعمت گاز بود که خوشبختانه عملیات اجرایی با حضور استاندار محترم افتتاح شد و به احتمال ۹۹ درصد گازرسانی به شهر بوشکان در دهه فجر انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: سالن ورزشی شهر بوشکان و زمین های چمن مصنوعی فوتسال تکمیل شده اند اما جهت تکمیل پارک شهر بوشکان و تعریض ورودی شهر نیازمند اعتبار بیشتری می باشد.

[1]

صفدر بازدار به نمایندگی از اعضای شورای شهر ضمن تقدیر و تشکر از دولت تدبیر و امید و استاندار بوشهر و فرماندار دشتستان بابت انتخاب بخشدار بوشکان بیان داشت: یکی از درخواست های مردم شهر بوشکان استفاده از نیروهای بومی در شرکت گاز و تأسیس آن در شهر بوشکان بعنوان حدفاصل بخش ارم و بوشکان می باشد.

بازدار با اشاره به وضعیت آب شرب شهر بوشکان ادامه داد: با حفر یک چاه مشکلات آب شرب شهر بوشکان تا حدودی مرتفع گردیده اما برای جلوگیری از مواجهه شدن با کم آبی در آینده، حفر چاه دوم جهت تأمین آب شرب اهالی شهر بوشکان ضروری می باشد.

نماینده شورای اسلامی شهر بوشکان همچنین بر لزوم شبانه روزی شدن درمانگاه شهر بوشکان و استفاده از دو پزشک نیز تأکید نمود.

[1]

نوروز نوروزی شهردار بوشکان ضمن ارائه گزارشی از پروژه های در دست ساخت شهرداری بوشکان در سال جاری اظهار داشت: عملیات اجرایی پارک شهر بوشکان با سرعت در حال انجام است و امید است تا پایان سال جاری فاز اول این پارک به بهره برداری برسد.

وی اضافه کرد: با عنایت به اینکه شهر بوشکان دروازه ورودی استان می باشد اتمام پروژه پارک شهر می تواند نقش بسزایی در اجرای تسهیلات سفر گردشگران در شهر بوشکان ایفا کند.

شهردار بوشکان درخصوص تعریض ورودی شهر بوشکان نیز درخواست حمایت نمود.

[1]

در ادامه نماینده هر یک از اقشار مختلف مردم شهر بوشکان درخصوص موضوعات مختلفی صحبت نمودند که درخواست های ایشان خلاصه وار بصورت زیر فهرست می شوند:

ناصر نوروزی نماینده فرهنگیان شهر بوشکان: درخصوص مشکلات مدارس شهر بوشکان و لزوم احداث کتابخانه

اعظم هاشمی نماینده امور بانوان: کار بعنوان دغدغه اصلی بانوان و لزوم بیمه نمودن قشر بانوان کارگر

هدایت بهادری نماینده کارآفرین: خواستار دریافت پول گندم در مدت زمان کوتاه تر و لزوم برداشتن موانع و سهولت در انجام سرمایه گذاری در شهر بوشکان

فرود رضایی نماینده کارآفرین: تسهیلات و وام با درصد بهره کمتر و بکارگیری نیروی بیشتر از جوانان شهر بوشکان در مشاغل استان

زهره دائمی فرد نماینده ورزشکاران: نیاز به امکانات بیشتر ورزشی و زمین چمن بزرگ فوتبال شهر بوشکان

زینب صمیمی نماینده دانشجویان: بکارگیری نیروهای بومی در مشاغل شهر بوشکان

[1]

مصطفی سالاری در نشست با اعضای شورای اسلامی، شهردار و قشرهای مختلف مردم شهر بوشکان با اشاره به اینکه توجه به زیرساخت‌های شهر بوشکان مورد توجه قرار گرفته است اظهار داشت: نظرات، پیشنهادات و مطالبات مردم بر اساس اظهارات ارائه شده در این جلسه تدوین و بر اساس آن طرح‌های مورد نظر مردم اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه نشست‌های هم اندیشی با مسئولان بخش‌های مختلف استان در قالب یک سند تدوین می‌شود، بیان کرد: بر اساس این سند بودجه و اعتبارات لازم برای اجرای طرح‌های مورد نیاز تصویب و تخصیص می‌یابد.

استاندار بوشهر از افزایش اعتبارات سال آینده بخش بوشکان خبر داد و گفت: هر چند اعتبارات امسال این منطقه نسبت به سال قبل از افزایش چشمگیری برخوردار بوده تلاش می‌شود اعتبارات عمرانی بوشکان در سال آینده افزایش داشته باشد.

وی به ظرفیت‌های بالای استان بوشهر در حوزه اشتغال اشاره کرد و گفت: طرح‌های اشتغالزایی بر اساس ظرفیت‌های مناطق مختلف استان تدوین و با تزریق اعتبارات و تسهیلات مورد نیاز اجرا می‌شود.

در ادامه استاندار بوشهر همچنین از اختصاص قطعی اعتبار لازم جهت تسریع در تکمیل پارک شهرداری و اعتبار قطعی درخصوص زیرسازی و آسفالت معابر و همچنین تأمین اعتبار لازم جهت حفر چاه دوم آب شرب بوشکان و استفاده از نیروهای بومی در شرکت گاز شهر بوشکان خبر داد.

در پایان شهردار و رئیس شورای شهر صمیمانه از همه حاضرین و همشهریان محترم بابت حضور در این جلسه تشکر و قدردانی بعمل آوردند.

[1]

[1]

[1]

[1]

[1]

[1]

[1]

[1]

[1]

[1]

[1]

[1]

[1]

[1]

[1]

[2] [1]