امروز: جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۳۹۷.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ | کد خبر : 35991
     
 • خبرگزاری فارس: بی‌توجهی مدیرکل به مشکلات مردم دلیل استعفایم بود

  به گزارش بوشکان نیوز؛ عباس بحرینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار  فارس در شهرستان دشتی اظهار داشت: در حوزه امور اجتماعی یک هزار و  ۵۰۰ خانوار، در حوزه توانبخشی ۲ هزار و ۲۴۰ نفر معلول، تعداد ۲۰۰ نفر بیمار اعصاب و روان و تعداد ۲۶ نفر معلول ضایعه نخاعی تحت پوشش خدمات حمایتی سازمان بهزیستی در استان بوشهر قرار دارند.

  وی اضافه کرد: حداقل مستمری پرداختی به این افراد مبلغ ۵۳۰ هزار ریال و حداکثر مبلغ یک میلیون ریال است و اکثر آنان از کمبود هزینه‌های معیشتی، درمانی، تحصیلی و تأمین لوازم زندگی، بهداشتی و اجاره مسکن رنج می‌برند.

  رئیس اداره بهزیستی شهرستان دشتی افزود: این اداره به دلیل کمبود نیروی انسانی متخصص و کمبود اعتبار به خصوص در سال جاری جواب گوی انتظارات و نیازهای جامعه هدف نیست.

  بحرینی یادآور شد: به همین دلیل مراجعات مکرر ارباب رجوع و مشکلات عدیده مددجویان و عدم پاسخگویی لازم کارکنان این اداره، ادامه کار برای اینجانب و همکاران را غیرممکن کرده است.

  رئیس اداره بهزیستی شهرستان دشتی توضیح داد: به دلیل مشکلات گسترده مردم، مددجویان شهرستان دشتی و بی‌توجهی مدیرکل برای بازدید از این شهرستان طی یک سال گذشته، استعفایم را تقدیم مدیرکل بهزیستی استان کردم.

  وی اضافه کرد: شهرستان دشتی بدلیل عدم وجود زیرساخت‌های اقتصادی و تولیدی و بالا بودن نرخ بیکاری یکی از شهرستان‌های محروم استان بوشهر به شمار می‌رود و حتی افرادی که تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند، به دلیل مشکلات اقتصادی و مالی روزانه به این اداره مراجعه می‌کنند.

  بحرینی یادآور شد: افزایش روزافزون آمار اعتیاد و طلاق و سایر آسیب‌های اجتماعی می‌طلبد که نگاه ویژه‌ای به این شهرستان شود و اعتبارات قابل ملاحظه‌ای برای رفع مشکلات افراد معلول و نیازمند و بی‌سرپرست تخصیص پیدا کند.

  رئیس اداره بهزیستی شهرستان دشتی در خصوص نیروهای تخصصی که پست‌های سازمانی آنها شهرستان دشتی است، اما در مرکز استان مشغول به کار هستند، متذکر شد: در حالی که وظیفه سازمان بهزیستی کار تخصصی و علمی است، متأسفانه ۹ نفر از نیروهای شهرستان دشتی که پست‌های سازمانی بهزیستی این شهرستان را اشغال کرده‌اند به جای حضور در شهرستان در مرکز استان به‌کارگیری شده‌اند.

  وی افزود: عدم حضور مدیرکل بهزیستی استان بوشهر در شهرستان دشتی طی یک سال گذشته در حالی که فاصله این شهرستان تا مرکز استان ۸۰ کیلومتر است، جای تعجب دارد.

  بحرینی تأکید کرد: عدم پرداخت کمک‌های موردی از اول سال ۹۵ تاکنون با توجه به مشکلات عدیده مددجویان و هزینه‌های درمانی، معیشتی و بالا رفتن هزینه‌های زندگی خانواده‌ها و عدم توجه به مشکلات بهزیستی شهرستان دشتی استعفای خود را تقدیم مدیرکل کرده‌ام.

   

  استعفای رئیس اداره دشتی به خاطر مسائل دیگر بوده است

  مدیرکل بهزیستی استان بوشهر گفت: استعفای رئیس اداره بهزیستی شهرستان دشتی به خاطر عدم حضور اینجانب در این شهرستان نبوده بلکه به دلیل مسائل دیگری است.

  خبرگزاری فارس: استعفای رئیس اداره دشتی به خاطر مسائل دیگر بوده است

  خدیجه پوربهی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس اظهار داشت: استعفای رئیس اداره بهزیستی شهرستان دشتی به خاطر عدم حضور اینجانب در شهرستان دشتی یا مشکلات موجود در اداره بهزیستی شهرستان دشتی نبوده و به خاطر مسائل دیگری بوده است.

  وی افزود: مسئول هر اداره خود نماینده مدیرکل است و معاونین حوزه پیشگیری، توانبخشی و حراست بهزیستی استان بوشهر به طور دائم نه تنها شهرستان دشتی بلکه به تمام شهرستان های استان سفر می کنند و از نزدیک به مسائل ومشکلات حوزه مربوطه می‌پردازند.‌

  مدیرکل بهزیستی استان بوشهر ادامه داد: این که گفته می‌شود که به شهرستان دشتی سفر نکرده‌ام درست نیست بلکه سفری به شهرستان دشتی داشته‌ام و از نزدیک و چهره به چهره با جمعی از افراد تحت حمایت دیدار و گفت‌و‌گو کرده‌ام.

  پوربهی درخصوص ۹ نفر از نیروهای شهرستان دشتی که پست‌های سازمانی اداره بهزیستی این شهرستان را اشغال و اکنون در اداره کل بهزیستی استان مشغول هستند گفت: در اولین فرصت درباره این موضوع صحبت می‌کنم.

  وی ادامه داد: این مسائل حتما پیگیری می‌کنم و در آینده نزدیک به شهرستان دشتی سفر خواهم کرد.

  نظرات کاربران در "استعفای اعتراضی رئیس بهزیستی دشتی + توضیحات مدیرکل"

  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان