امروز: شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۳۹۷.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ | کد خبر : 36101
     
 • به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر؛ حسین حسن‌زاده امشب در نشست با خبرنگاران در گناوه اظهار داشت: در دولت قبل شاهد حجم نقدینگی بالایی برای اجرای پروژه‌های شهری بودیم که بر  این اساس فعالیت‌های خوبی آغاز شد.

  وی اضافه کرد: به دلیل این که بخش عمده‌ای از این فعالیت‌ها به دولت جدید کشیده شد با کاهش نقدینگی در این دولت مواجه شدیم اما این پروژه‌ها بدون تزریق اعتبارات ادامه پیدا کرد که سبب ایجاد بدهی‌هایی برای شهرداری گناوه شده است.

  شهردار بندر گناوه تصریح کرد: هم‌اکنون این شهرداری دارای بدهی ۳۰۰ میلیارد ریالی به پیمانکاران و بخش‌های جاری کارکنان شامل معوقات پرسنلی است که نیازمند توجه جدی مجموعه استان برای رفع این میزان بدهی هستیم.

  وی با اعلام این که فضای مناسبی از ایجاد پروژه‌های عمرانی توسط شهرداری بندر گناوه کلید خورده است عنوان کرد: با تلاش‌های انجام شده و با همکاری شورای شهر و به رغم داشتن بدهی به پیمانکاران، شاهد اعتماد پیمانکاران به انجام پروژه‌های شهری در بندر گناوه هستیم.

  حسن زاده بیان کرد: سمت و سوی برنامه شهرداری برای داشتن شهری زیبا در دو بخش کوتاه مدت و دراز مدت هدف‌گذاری شده است تا بتوانیم برای ۱۴ محله قدیمی و ۴ محله جدید این شهر امکانات متوازنی توزیع کنیم.

  وی عنوان کرد: شهر گناوه با مساحت یک‌هزار و ۲۵۰ مترمربع هم‌اکنون ۶۵ هزار نفر را در خود گنجانده است که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده این بندر بزرگ تجاری و توریستی برای گنجایش ۱۲۰ هزار نفر در ۳ هزار کیلومتر طی ۵۰ سال آینده خود را آماده می‌کند.

  شهردار بندر گناوه عنوان کرد: اجرای پروژه‌های تعریض میدان بسیج به میدان امام علی (ع)، ایجاد جاده کمربندی شهر گناوه، توجه ویژه به استقرار امکانات ورزشی و تفریحی در سطح محلات این شهر ، ساماندهی بازارهای دستفروشی در ابتدای ورودی شهر گناوه و درون محیط بازار، ایجاد نورپردازی و فضای سبز در ورودی شهرگناوه همراه با کف سازی بخشی از پروژه‌های در دست انجام و یا در حال مطالعه شهرداری بندر گناوه است.

  وی ادامه داد: روشنایی بلوار جمهوری اسلامی با چراغ های استاندارد ، کف سازی ، جداره سازی ، شیب زنی و ایجاد پیاده رابرای بلوار بندر ، ایجاد سالن روباز ۵۰۰ نفره با ایجاد یک بوستان در محله نوروزآباد ، احداث پارکینگ ۶ هکتاری با ظرفیت پذیرش یک هزار و ۵۰۰ خودرو در فاصله ۲۰۰ متری بازار ، ایجاد فضای تقریبا ۶ هکتاری برای ایجاد کمپینگ های نوروزی در جنوب دانشگاه آزاد گناوه ، ایجاد رفوژ بلوار امام علی(ع) به طول ۱۵۰۰ متر و ۶ هزار متر فضای سبز و ساخت ۵ زمین چمن مصنوعی از جمله پروژه‌های در دست اجرای شهرداری بندر گناوه است که انتظار می رود تا پایان امسال به مرحله بهره برداری برسد.

  وی ادامه داد: احداث خور گردشگری در انتهای خیابان خلیج فارس با پیشرفت ۱۵ درصدی همراه است که در صورت تزریق ۴۰ میلیارد ریال تا پایان نیمه اول سال آینده می تواند در فازهای اولیه به بهره برداری برسد.

  شهردار بندر گناوه عنوان کرد: برای آسفالت بخشی از کوچه های شهر گناوه نیازمند ۸۱ هزار متر اسفالت و ۷۵ هزار متر زیرسازی هستیم که تاکنون ۱۵ هزار متر زیر سازی انجام شده است.

  وی ادامه داد: در حوزه ترافیک با همکاری اداره راهنمایی و رانندگی شهرستان گناوه نقاط حادثه خیز مشخص شده که با اعتبار ۴ میلیارد ریالی بخشی از این نقاط ترمیمی می‌شود.

  حسن زاده بیان کرد: یکی از مشکلات همیشگی شهر گناوه وجود دستفروشان در بازارهای این شهر است که با برنامه ریزی های لازم بدنبال ساماندهی ۷۲۳ دستفروش این شهر هستیم.

  وی عنوان کرد: از ۷۳۰دستفروش موجود در بازارهای گناوه ، ۲۰۰ نفر دارای مغازه در بازار هستند که بخشی از اجناس خود را به شکل دستفروشی عرصه می کنند و مابقی شامل ۱۰۰ نفر افاغنه ، ۲۰۰ نفر سد معبر و ۲۳۰ نفر نیز دستفروش قدیمی بالای ۱۵ سال کار هستند.

  شهردار بندرگناوه یادآور شد: هر فردی در هر جایگاهی ادعا کند که می تواند این حجم از دستفروشان را سریع جمع آوری کند مطمئن باشید که شعار داده است و در شهرداری بندرگناوه طرحی در حال آماده سازی است که بتوانیم ساماندهی مناسبی پس از تایید شورای شهر انجام دهیم.

  وی ادامه داد: ساماندهی بازار ماهی فروشان ، پایانه مسافربری ، آرامستان این شهر و توجه جدی به نوسازی مبلمان شهری نیز در دستور کار قرار داده ایم که در صورت تثبیت مدیریت در مراحل مختلف زمان گذاری شده انجام می شود.

  نظرات کاربران در "بدهی ۳۰۰ میلیارد ریالی شهرداری گناوه به پیمانکاران و پرسنل شهرداری"

  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان