امروز: جمعه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۶.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ | کد خبر : 36794
     
 • سرشماری وحوش منطقه شکار ممنوع کوه سیاه بوشکان شهرستان دشتستان سال ۱۳۹۵ در هفته جاری با همکاری جوامع محلی شهرو بخش بوشکان اجرایی شد.

  http://media.mehrnews.com/d/2016/04/23/3/2057215.jpg?ts=1486462047399

  بوشکان نیوز: مدیرکل محیط زیست استان بوشهر ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: منطقه کوه سیاه در بخش بوشکان در شهرستان دشتستان استان بوشهر واقع شده است و با توجه به تنوع بسیار مناسب گونه های گیاهی و جانوری (اعم از کل و بز، قوچ و میش، پلنگ، گرگ، شغال ، روباه ، خدنگ، انواع پرندگان و خزندگان خشکی زی و ….) از زیستگاه‌های شاخص استان بوده و از این رو پس از پیگیری‌های بسیاری که از طریق انعکاس قابلیت‌ها و استعدادهای طبیعی منطقه به سازمان مرکزی صورت گرفت، در اوایل امسال بعنوان منطقه شکار ممنوع مصوب و ابلاغ شد.

   

  به گزارش خبرگزاری مهر، حسین دلشب اضافه کرد: سرشماری در این منطقه از سال گذشته آغاز شد و این آماربرداری از پستانداران محدوده شکار ممنوع دومین عملیات تخمین جمعیت این وحوش در منطقه بوده است. با توجه به آمار دو سال گذشته خوشبختانه وضعیت مناسب جمعیتی کل و بز و قوچ و میش در منطقه حضور دارند و با وجود خشکسالی حادث شده سال جاری که باعث شد هیچ‌گونه بارندگی قابل ذکری تا قبل از اواخر بهمن ماه نداشته باشیم، جمعیت مناسبی همچنان در منطقه حضور دارند و خوشبختانه میزان آمار مشاهده شده مشابه سال گذشته است.

   

  وی گفت: امید می‌رود با توجه به بارندگی‌های یک ماه گذشته و ایجاد شرایط مناسب‌تر تغذیه‌ای این نشخوارکنندگان، جمعیت‌های پراکنده شده به مناطق پیرامون هم به زیستگاه اصلی برگردند و با توجه به فرا رسیدن ایام زادآوری آنها ذخیره جمعیتی محدوده بالاتر رود.

  نظرات کاربران در "سرشماری وحوش منطقه شکار ممنوع کوه سیاه بوشکان انجام شد"
  پربازدیدترین اخبار

  Sorry. No data so far.

  آخرین اخبار