امروز: پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۳۹۶.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ | کد خبر : 36899
     
 • به گزارش بوشکان نیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر؛ اکنون دو آب‌شیرین کن در بوشهر و کنگان فعالند که هر کدام روزانه ۱۰ هزار مترمکعب آب تولید می‌کنند. این میزان پنج درصد از نیاز مردم استان بوشهر به آب آشامیدنی را شامل می‌شود.

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرگزاری صداوسیما گفت: در گذشته۶۰ درصد از منابع آب استان از سد کوثر در استان کهگیلویه و بویر احمد، ۳۵ درصد از منابع آب کازرون، و بقیه از چاه‌های درون استان تامین می‌شد که با ساخت این دو آب‌شیرین‌کن در استان هم اکنون پنج درصد از تکیه بر این منابع کاهش یافته است.

  کیقباد یاکیده افزود: با ساخت چهار آب‌شیرین‌کن‌ جدید، تا دو سال آینده ۲۷ درصد از آب آشامیدنی استان از این طریق تامین می شود.

  وی با اشاره به کاهش ذخیره آب سد کوثر، بیان کرد: هم اکنون پشت این سد ۳۵۰ میلیون مترمکعب آب وجود دارد که سهم سالانه ما از آن ۱۲۰ میلیون مترمکعب است.

  یاکیده ادامه داد: حجم آب چشمه‌ها و رودخانه های تامین کننده آب استان در کازرون نیز کاهش قابل توجهی داشته که لزوم جایگزین‌هایی برای تامین آب آشامیدنی استان را دوچندان کرده است.

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همچنین گفت: مطالعه برای ایجاد آب‌شیرین‌کن در شهر برازجان در حال بررسی است هر چند به علت ارتفاع ۱۵۰ متری این شهر از سطح دریا انتقال آب کار ساده‌ای نیست.

  یاکیده تصریح کرد: بیشترین مشکل کمبود آب در بوشهر، بخش دلوار و قسمت‌هایی از شهرستان دشتستان از جمله بخش‌های ارم و بوشکان وجود دارد.

  وی از مردم خواست در مصرف آب صرفه جویی کنند.

  نظرات کاربران در "هشدار آبفا درباره مشکلات آب بوشهر در تابستان"

  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان