امروز: پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۳۹۶.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ | کد خبر : 36908
     
 • شیرعلی بهادری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دشتی اظهار داشت: برداشت گندم آبی سال زارعی جاری کشور در شهرستان دشتی شروع شد.

  وی افزود: سال زراعی جاری اولین برداشت محصول گندم از مزراع کشور در شهرستان دشتی استان بوشهر از امروز آغاز شد.

  مدیر جهادکشاورزی شهرستان دشتی تصریح کرد: در سال زراعی جاری دو هزار و یک‌صد هکتار گندم آبی داشته‌ایم و پیش‌بینی می‌کنیم که ۸ هزار تن گندم از این مزارع برداشت شود.

  بهادری با اعلام این که در حال حاضر برداشت گندم در شهرستان دشتی با ۱۰ دستگاه کامباین انجام می‌شود، بیان کرد: گندم دیم در ۱۱ هزار هکتار از اراضی شهرستان دشتی زیر کشت گندم و جو قرار گرفته و نیاز به یک بارندگی دارد تا به رشد نهایی برسد و در صورت بارندگی پیش‌بینی می‌کنیم ۵۰ درصد از این مزارع دیم قابل برداشت باشد.

  وی ادامه داد: پنج مرکز در استان بوشهر کار خرید گندم کشاورزان را بر عهده دارند که شامل کارخانه آرد خلیج‌فارس دشتی، مجتمع انبارهای چغادک، سیلوی برازجان، کارخانه آرد الزهرا و باقری برازجان  و دو مرکز خرید و مراکز تعاونی در برخی از شهرها پیش‌بینی شده است.

  مدیرجهاد کشاورزی شهرستان دشتی اضافه کرد: عملکرد برداشت گندم نسبت به مشابه سال قبل از رشد خوبی برخوردار است هر چند با تنش‌های مختلفی در سال زراعی مواجه بودیم.

  بهادری گفت: در فصل زراعی ۹۵ کم‌آبی و خشکسالی و از طرفی در میان فصل، سرمازدگی در دشت پلنگ خسارت‌هایی به این محصول وارد کرد.

  وی با اعلام وجود خسارت‌هایی در زمان بارش برف و سیل به بخش کشاورزی شهرستان دشتی عنوان کرد: در سال زراعی گذشته دو هزار و ۵۰۰ هکتار کشت آبی داشتیم که بیش از ۱۰ تن گندم از آن برداشت شد.

  نظرات کاربران در "شهرستان دشتی پیش‌تاز برداشت گندم آبی سال زارعی جاری کشور"

  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان