امروز: سه شنبه, ۳۰ آبان , ۱۳۹۶.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ | کد خبر : 36908
     
 • مدیرجهاد کشاورزی شهرستان دشتی از برداشت گندم آبی سال زارعی جاری در شهرستان دشتی خبرداد.

  شیرعلی بهادری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دشتی اظهار داشت: برداشت گندم آبی سال زارعی جاری کشور در شهرستان دشتی شروع شد.

  وی افزود: سال زراعی جاری اولین برداشت محصول گندم از مزراع کشور در شهرستان دشتی استان بوشهر از امروز آغاز شد.

  مدیر جهادکشاورزی شهرستان دشتی تصریح کرد: در سال زراعی جاری دو هزار و یک‌صد هکتار گندم آبی داشته‌ایم و پیش‌بینی می‌کنیم که ۸ هزار تن گندم از این مزارع برداشت شود.

  بهادری با اعلام این که در حال حاضر برداشت گندم در شهرستان دشتی با ۱۰ دستگاه کامباین انجام می‌شود، بیان کرد: گندم دیم در ۱۱ هزار هکتار از اراضی شهرستان دشتی زیر کشت گندم و جو قرار گرفته و نیاز به یک بارندگی دارد تا به رشد نهایی برسد و در صورت بارندگی پیش‌بینی می‌کنیم ۵۰ درصد از این مزارع دیم قابل برداشت باشد.

  وی ادامه داد: پنج مرکز در استان بوشهر کار خرید گندم کشاورزان را بر عهده دارند که شامل کارخانه آرد خلیج‌فارس دشتی، مجتمع انبارهای چغادک، سیلوی برازجان، کارخانه آرد الزهرا و باقری برازجان  و دو مرکز خرید و مراکز تعاونی در برخی از شهرها پیش‌بینی شده است.

  مدیرجهاد کشاورزی شهرستان دشتی اضافه کرد: عملکرد برداشت گندم نسبت به مشابه سال قبل از رشد خوبی برخوردار است هر چند با تنش‌های مختلفی در سال زراعی مواجه بودیم.

  بهادری گفت: در فصل زراعی ۹۵ کم‌آبی و خشکسالی و از طرفی در میان فصل، سرمازدگی در دشت پلنگ خسارت‌هایی به این محصول وارد کرد.

  وی با اعلام وجود خسارت‌هایی در زمان بارش برف و سیل به بخش کشاورزی شهرستان دشتی عنوان کرد: در سال زراعی گذشته دو هزار و ۵۰۰ هکتار کشت آبی داشتیم که بیش از ۱۰ تن گندم از آن برداشت شد.

  نظرات کاربران در "شهرستان دشتی پیش‌تاز برداشت گندم آبی سال زارعی جاری کشور"
  آخرین اخبار