امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ | کد خبر : 37356
     
 • بوشکان نیوز: بمناسبت ۱۵مهر ماه روز ملی روستا، همایش روز ملی روستا و عشایر در شهرستان دشتستان با مشارکت همه دهیاریها و شوراهای اسلامی بخش بوشکان با میزبانی دهیاری و شورای روستای فاریاب در این روستا برگزار گردید.
  مسعود صاحبی عضو شورای اسلامی فاریاب ضمن تقدیر و تشکر و خیر مقدم به مدعوین محترم و میهمانان و مسولین استانی و شهرستانی و بخشی از مسولین خواست نسبت به توزیع اعتبارات عمرانی بیشتر به دهیاریها جهت تکمیل پروژه های ناتمام اقدام و مشکل آب روستای فاریاب را در اولویت برنامه ها قرار دهند.
  عباس آریس رییس شورای اسلامی بخش موضوع اشتغالزایی برای جوانان را روستایی و عشایر را مطرح نمود .
  محمد یوسف یوسفی معتمد محلی نیز از حمایت دولت از روستاییان و عشایر مطالبی بیان کردند.
  محمدکریم پیراسته دبیر همایش میز هدف از برگزاری این همایش را نشان دادن توانمندی‌های روستاییان و عشایر دانست و از مسولین خواست دغدغه شغلی این قشر را در اولیت برنامه های خود قرار دهند.

  تنگستانی سرپرست بخشداری بوشکان اظهار داشت: توجه دولت به روستائیان عزیز خصوصا طی سال جاری با افزایش بیش از صد درصد اعتبارات عمرانی همراه بوده که شامل توسعه راههای روستایی و حذف نقاط حادثه خیز، نوسازی و بازسازی خطوط انتقال آب و شبکه توزیع، فیبر نوری می باشد. همچنین اجرای ساختمان بخشداری بوشکان و مرکز جامع سلامت شهر کلمه، گازرسانی به شهرها و روستاها، توسعه زیرساخت ها و طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان از دیگر اقداماتی است که در بخش بوشکان در حال اجرا می باشد.
  در این مراسم توانمندی های روستاییان و عشایر در قالب غرفه های مختلفی از جمله غرفه غذاهای محلی، عرفه لباس های بومی و محلی،غرفه وسایل عشایری و …. به نمایش گذاشته شد.
  حواشی همایش :
  ۱:اجرای زیبای آقای نوذری مجری توانمند و محبوب مرکز صدا و سیمای استان بوشهر
  ۲:برگزاری مراسم شیرخوری آدم بزرگها
  ۳:شعرخوانی دانش آموز عشایری
  ۴:اهدای جوایز

  نظرات کاربران در "همایش روز ملی روستا و عشایر در روستای فاریاب +تصاویر"
  1. با سلام اینجانب محمد زنگویی دانشجوی لیسانس رشته اب خیز داری کشاورزی هستم از کلیه کسانی که در مراسم روستا و عشایر زحمت کشیدند تقدیر و تشکر می نمایم خصوصا مجری صدا سیمای استان بوشهر جناب اقای سعید نوزری که الان در صدا سیمای بوشهر هستند به من اطلاع دهند ۰۹۲۱۰۱۰۵۳۰۹


  آخرین اخبار استان بوشهر
  آخرین اخبارایران و جهان