امروز: پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۳۹۶.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ | کد خبر : 37356
     
 • بوشکان نیوز: بمناسبت ۱۵مهر ماه روز ملی روستا، همایش روز ملی روستا و عشایر در شهرستان دشتستان با مشارکت همه دهیاریها و شوراهای اسلامی بخش بوشکان با میزبانی دهیاری و شورای روستای فاریاب در این روستا برگزار گردید.
  مسعود صاحبی عضو شورای اسلامی فاریاب ضمن تقدیر و تشکر و خیر مقدم به مدعوین محترم و میهمانان و مسولین استانی و شهرستانی و بخشی از مسولین خواست نسبت به توزیع اعتبارات عمرانی بیشتر به دهیاریها جهت تکمیل پروژه های ناتمام اقدام و مشکل آب روستای فاریاب را در اولویت برنامه ها قرار دهند.
  عباس آریس رییس شورای اسلامی بخش موضوع اشتغالزایی برای جوانان را روستایی و عشایر را مطرح نمود .
  محمد یوسف یوسفی معتمد محلی نیز از حمایت دولت از روستاییان و عشایر مطالبی بیان کردند.
  محمدکریم پیراسته دبیر همایش میز هدف از برگزاری این همایش را نشان دادن توانمندی‌های روستاییان و عشایر دانست و از مسولین خواست دغدغه شغلی این قشر را در اولیت برنامه های خود قرار دهند.

  تنگستانی سرپرست بخشداری بوشکان اظهار داشت: توجه دولت به روستائیان عزیز خصوصا طی سال جاری با افزایش بیش از صد درصد اعتبارات عمرانی همراه بوده که شامل توسعه راههای روستایی و حذف نقاط حادثه خیز، نوسازی و بازسازی خطوط انتقال آب و شبکه توزیع، فیبر نوری می باشد. همچنین اجرای ساختمان بخشداری بوشکان و مرکز جامع سلامت شهر کلمه، گازرسانی به شهرها و روستاها، توسعه زیرساخت ها و طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان از دیگر اقداماتی است که در بخش بوشکان در حال اجرا می باشد.
  در این مراسم توانمندی های روستاییان و عشایر در قالب غرفه های مختلفی از جمله غرفه غذاهای محلی، عرفه لباس های بومی و محلی،غرفه وسایل عشایری و …. به نمایش گذاشته شد.
  حواشی همایش :
  ۱:اجرای زیبای آقای نوذری مجری توانمند و محبوب مرکز صدا و سیمای استان بوشهر
  ۲:برگزاری مراسم شیرخوری آدم بزرگها
  ۳:شعرخوانی دانش آموز عشایری
  ۴:اهدای جوایز

  نظرات کاربران در "همایش روز ملی روستا و عشایر در روستای فاریاب +تصاویر"
  1. با سلام اینجانب محمد زنگویی دانشجوی لیسانس رشته اب خیز داری کشاورزی هستم از کلیه کسانی که در مراسم روستا و عشایر زحمت کشیدند تقدیر و تشکر می نمایم خصوصا مجری صدا سیمای استان بوشهر جناب اقای سعید نوزری که الان در صدا سیمای بوشهر هستند به من اطلاع دهند ۰۹۲۱۰۱۰۵۳۰۹


  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان