امروز: پنج شنبه, ۲ فروردین , ۱۳۹۷.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ | کد خبر : 37388
     
 • بوشکان نیوز: با تصویب کمیسیون رفع تداخلات اراضی استان بوشهر و پس از بررسی تصاویر هوایی دهه ۴٠ اراضی دارای تداخل پلاک بوشکان شهرستان دشتستان، حدود ١٠٧ هکتار به مساحت اراضی متعلق به کشاورزان (مستثنیات) در این پلاک افزوده شده و مجموع مساحت اراضی کشاورزی این پلاک از ۲۵۱۸/۷ هکتار به ۲۶۲۵/۶۸ هکتار رسیده و تثبیت شد.
  مهندس صحراکار مدیر امور اراضی استان بوشهر در این باره گفت: جلسه کمیسیون رفع تداخلات اراضی استان بوشهر موضوع ماده ۵۴ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر دوشنبه ٢۴ مهرماه با حضور کلیه اعضا در سالن اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد.
  دبیر کمیسیون رفع تداخلات استان اظهار داشت: این جلسه با حضور آقایان مهندس منوچهری رییس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر، اصغر پیرهادی مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان، احمد صحراکار مدیر امور اراضی، سهیل مهاجری مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری، مهدی عادل زاده معاون حفاظت اراضی اداره کل منابع طبیعی و خانم منصوره ذاکری جانشین مدیرکل امور اقصادی و دارایی و روسای ادارات ساماندهی و کاداستر مدیریت امور اراضی و منابع طبیعی در سالن اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد.
  مهندس صحراکار در توضیح مصوبات کمیسیون گفت: براساس تصمیم کمیسیون در این جلسه پرونده تداخلات موجود در پلاک بوشکان شهرستان دشتستان، به مساحت کل ۲۳۶۴۸/۷ هکتار بررسی و درباره موارد دارای تداخل این پلاک تصمیم گیری شد.
  مدیر امور اراضی بوشهر توضیح داد که میزان ۱۰۶/۹۸ هکتار از اراضی تداخلی این پلاک به مساحت ۲۲۱/۱۹ هکتار پس از تفسیر عکس های هوایی دهه ۴۰ و سایر مستندات به عنوان مستثنیات( اراضی متعلق به کشاورزان منطقه) اعلام گردید که اراضی مذکور با ۵۲ نفر از زارعین تعیین تکلیف خواهد گردید.
  بر این اساس در نهایت مساحت مستثنیات پلاک بوشکان از ۲۵۱۸/۷ هکتار به ۲۶۲۵/۶۸ هکتار و مساحت اراضی ملی این پلاک نیز از ۲۱۱۲۹/۹ هکتار به ۲۱۰۲۲/۹۲ تثبیت گردید.

  منبع خبر : سایت خبری شعار سال

  نظرات کاربران در "تداخلات اراضی پلاک بوشکان شهرستان دشتستان تعیین تکلیف شد"

  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان