امروز: جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۳۹۷.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ | کد خبر : 37565
     


 • به گزارش خبرنگار مهر، ابوالقاسم محمدی ظهر دوشنبه در بازدید از مناطق عشایری اظهار داشت: به‌منظور جلوگیری از قطع درختان برای پخت نان توسط عشایر، منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دشتستان در برنامه‌ای ترویجی و فرهنگی اقدام به توزیع ۳۵ دستگاه تنور گازی بین عشایر و روستائیان این منطقه کرد.

  رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دشتستان اضافه کرد: این کار در ادامه طرح جایگزینی سوخت فسیلی و تشویق مردم در حفاظت از عرصه‌های جنگلی شهرستان انجام شده است و بدون شک تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.

  وی افزود: انتظار داریم با تجهیز خانواده‌های عشایر به تنور گازی از مراتع و عرصه‌های جنگلی شهرستان مراقبت بیشتری کنیم و زمینه‌ای برای حفظ طبیعت فراهم شود.

  محمدی، همکاری عشایر منطقه با ادارات منابع طبیعی و امور عشایر را مطلوب توصیف کرد و اظهار داشت: تغییر الگوی مصرف سوخت در بین عشایر و دامدارن یک ضرورت است و فرهنگ سازی منابع طبیعی در این راستا ادامه خواهد داشت.

  رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دشتستان بوته کنی در مراتع را نیز یک آسیب جدی دانست که منجر به فقیر شدن عرصه های منابع طبیعی می‌شود.

  وی تصریح کرد: طرح توزیع رایگان تنور پخت نان در بین عشایر در سال‌های آینده نیز ادامه خواهیم داد و انتظار می‌رود شاهد مشارکت بیشتر عشایر با برنامه های ترویجی منابع طبیعی باشیم.  Source link

  نظرات کاربران در "توزیع تنور گازی رایگان بین عشایر شهرستان دشتستان"

  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان