بـوشــکان نیـوز
تیتر اول
گزارش تصویری/ مراسم عزاداری تاسوعای حسینی در شهر بوشکان

گزارش تصویری/ مراسم عزاداری تاسوعای حسینی در شهر بوشکان

در نهمین روز از محرم در روز تاسوعا، هیئت ها و دسته جات سینه زنی و زنجیر زنی با اجتماع در گلزار شهدای شهر بوشکان در ...

ادامه مطلب...
 • کد خبر : 39095
 • تاریخ انتشار : ۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۷
 • ۰ نظر چاپ
 • نشست نماینده مردم دشتستان با شهردار و شورای اسلامی شهر کلمه

  بوشکان نیوز: نماینده دشتستان صبح روز جمعه مورخ اول دی ماه با حضور در شهر کلمه از بخش بوشکان در نشستی با شهردار و شورای اسلامی شهر کلمه مسائل و مشکلات این شهر را مورد بررسی و پیگیری قرار داد.

  به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم دشتستان، سعادت در این نشست گفت: بخش های بوشکان و ارم دارای مردمانی صادق، غیور و قدرشناس است. این دو بخش با وجود داشتن چنین مردمانی متاسفانه به علت های مختلف تاکنون مورد بی مهری و بی توجهی قرار گرفته اند و امروز از داشتن اکثر امکانات ابتدایی هم محروم هستند. بنده از ابتدای دوره نمایندگی ام همه تلاش خود را به کار بسته ام تا بتوانم برای کاهش محرومیت این دو بخش قدمی بردارم. تا کنون نیز پیوسته پیگیر مسائل و مشکلات این دو بخش بوده ام و در هر جلسه ای در مرکز کشور با وزرا و یا با مسئولان استانی مشکلات این دو بخش را در اولویت مسائل خود مطرح کرده ام. از این پس نیز حتی با اهتمام بیشتری موضوعات این دو بخش را به خصوص در مسائل آب شرب، کشاورزی، بهداشت و درمان، راه و سد دنبال خواهم کرد.

  پس از سخنان نماینده دشتستان  اعضای شورای شهر کلمه عنوان کردند:  محرومیت منطقه واقعا قابل لمس است و از نماینده دشتستان به خاطر نوع دیدگاهشان نسبت به این مسئله و تلاش های مستمرشان برای کاهش این محرومیت تشکر و قدردانی می کنم. بسیار خوشحال هستیم که امروز نماینده ای واقع بین و واقعیت گو در دشتستان داریم که اهل  دادن وعده های پوپولیستی و انجام کارهای عوام فریبانه نیست.

  در ادامه نشست شواری اسلامی شهر کلمه اساسی‌ترین مشکلات این شهر را در حوزه آموزش و پرورش کمبود فضای آموزشی و امکانات آزمایشگاهی، حوزه بهداشت و درمان کمبود پزشک، امکانات پزشکی، آزمایشگاهی و دارویی، کمبود امکانات ورزشی و قابل استفاده نبود چمن ورزشگاه این شهر، نیاز به سالن اجتماعات برای شهر کلمه را بعنوان مرکز بخش بوشکان، دیوار کشی دره ها و مهار آب رودخانه های فصلی، اشتغال جوانان بخصوص بانوان شهر، مشکلات آب شرب شهر و توقف پروژه های اتصال شبکه فیبرنوری مخابرات و سد کلمه عنوان کردند.

  همچنین اعضای شورا از نارضایتی مردم  بخش بوشکان از تغییر متعدد بخشدار و تمایل مردم به انتصاب بخشدار بومی خبر دادند.
  بخشدار بومی

  نماینده دشتستان ضمن حمایت از انتصاب بخشدار بومی برای این بخش تاکید کرد: بنده نیز با انتصاب بخشدار بومی برای بخش بوشکان موافقم و قبلا هم نظر خود را در این باره در جلسات متعدد اعلام کرده ام.

  حوزه آموزش و پرورش

  نماینده دشتستان در این باره گفت: مسائل آموزش و پروش شهر کلمه را در اولین فرصت با مدیرکل آموزش و پرورش استان و همچنین مدیر شهرستان پیگیری خواهم کرد.

   

  حوزه ورزش و چمن ورزشگاه

  سعادت همچنین از نادر آزاده رئیس دفتر خود خواست تا مشکلات موجود در حوزه ورزش و موضوع چمن این شهر را تا رفع نواقص و حصول نتیجه پیگیری کند.
  نماینده دشتستان همچنین فی المجلس مشکلات شهر کلمه را در تماس های تلفنی متعددی پیگیری کردند.

   

  پیگیری پروژه اتصال شبکه فیبر نوری

  رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر برای پیگیری موضوع  اتصال شبکه فیبرنوری به شهر کلمه با حمیدرضا بحرانی مدیرعامل شرکت مخابرات استان بوشهر در تماس تلفنی ضمن ابراز آمادگی کامل برای پیگیری مسئله جهت تسریع در روند اجرای عملیات این طرح از مدیرعامل شرکت مخابرات استان خواست هر چه سریعتر مشکلات این پروژه برطرف شود.

  مدیرعامل شرکت مخابرات استان نیز ضمن ارائه گزارشی در این خصوص به نماینده دشتستان قول داد عملیات اجرایی این پروژه بدون توقف و با حداکثر سرعت  به اتمام برسد.

  وی گفت: کار عملیات اجرایی این پروژه در حال انجام است و تنها مدت کوتاهی بخاطر کسب مجوزهای لازم از ادارات منابع طبیعی، محیط زیست و راه و شهرسازی کار متوقف شده بود که همکنون این مشکلات نسبتا برطرف شده است.

  بحرانی اضافه کرد: هم اکنون یک بیل مکانیکی دراین مسیر مشغول کار می باشد که به زودی برای سرعت بخشی به کار یک دستگاه دیگر نیز هم اضافه خواهد شد. وی همچنین از پیگیری های همزمان در مرکز کشور برای تهیه تجهیزات مخابراتی برای این پروژه خبر داد.

   

  سد کلمه

  سعادت در خصوص سد کلمه در تماس تلفنی از سهیل مهاجری مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر خواست تا برای تکمیل این سد ردیف اعتبارات استانی و ملی پیش بینی شود و با توجه به مشکلات کشاورزی و آب شرب این منطقه این امر هر چه سریعتر صورت پذیرد.

  مهاجرانی دراین باره قول مساعد داد عملیات اجرایی این سد بعد از مشخص شدن پیمانکار آن به سرعت آغاز شود.

  وی همچنین از اجرای طرح های متعدد آبخیزداری در دشتستان خبر داد و گفت: امسال حدود ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای طرح های دشتستان از منابع ملی و استانی در نظر گرفته شده است که این رقم حدود ۶۰% کل اعتبارات استان را شامل می شود.

   

  آب شرب

  در تماس تلفنی دیگری محمدباقر سعادت با دکتر زارع فرماندار دشتستان در خصوص مشکلات آب شرب شهر کلمه گفتگو کرد و از ایشان خواست به هر نحوی که صلاح می داند دستورات لازم را برای رفع هر چه سریعتر مشکل آب شرب این منطقه صادر نماید.

  فرماندار دشتستان با بیان این که مطالعات کارشناسی جهت تامین آب شهر کلمه به صورت دائمی صورت گرفته است گفت: اقدامات لازم برای حل مشکل آب شرب مردم عزیز این منطقه در حال انجام می باشد.

   

  سالن اجتماعات و دیوار کشی دره ها

  رئیس مجمع نمایندگان استان وجود سالن اجتماعات را برای مرکز بخش ضروری خواند و قول داد این مسئله را بررسی و جهت تخصیص اعتبار به این امر پیگیری لازم را برای انجام دهد.

  همچنین  از رئیس دفتر خود خواست تا موانع و مشکلات دیوار کشی دره ها و مهار آب های فصلی را بررسی و مکاتبات لازم را با مسئولان مربوطه انجام دهد.

   

  حوزه بهداشت و درمان

  نماینده دشتستان در تماس تلفنی با خانم خویش دوست رئیس مرکز بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از وی خواست مشکلات این بخش در حوزه بهداشت و درمان با توجه به کوهستانی بودن مسیر و  فاصله زیاد این بخش با مرکز شهرستان هر چه سریعتر رفع شود.

  خانم خویش دوست در این تماس قول داد تدبیری اتخاذ کند تا از لحاظ ارائه خدمات پزشکی پوشش بیشتری به منطقه داده شود. وی همچنین اعلام کرد تا پایان امسال آزمایشگاه شهر کلمه را تجهیز و آماده ارائه خدمات آزمایشگاهی بیشتر خواهد نمود.

  رئیس مرکز بهداشت و درمان شهرستان وعده تخصیص یک دستگاه رادیوگرافی در زمینه دندانپزشکی را داد و گفت با استقرار این دستگاه امکان عصب کشی دندان در شهر کلمه وجود خواهد داشت.

   

  اشتغال

  رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر در بحث اشتغال جوانان گفت: همگان از وضعیت اشتغال در کشور آگاه هستند و همانگونه که می دانید ایجاد اشتغال وظیفه دولت است و وظیفه نماینده مجلس نظارت و قانونگذاری  است.

  نماینده دشتستان به شورای شهر کلمه وعده داد که به تعدادی از متقاضیان اشتغال که را از سوی این شورای معرفی شوند برای دریافت تسهیلات خوداشتغالی به دستگاه های عامل معرفی خواهد کرد.

  دیدگاه کاربران
  *

  ایمیل شما برای همه نمایش داده نخواهد شد.

  *

  از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

  *

  از ارسال نظرات غیر مرتبط با متن خبر , تکرار نظرات دیگران , توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمائید.

  *

  نظراتی که حاوی تهمت و بی احترامی به مقدسات مذهبی , ادیان الهی , مسئولان کشوری , اقلیت های قومی و مذهبی و مغایر با عرف و قوانین جاری کشوری باشد منتشر نخواهد شد.


  ارسال دیدگاه

  *

  *

  *

  به روایت تصویر
  جدیدترین اخبار ایران و جهان

  ایران در نشست شورای امنیت شرکت می‌کند؟

  خودکشی مرد ۵۰ ساله در تقاطع نیایش

  جای خالی بازارچه مدرن عرضه آبزیان در بوشهر/ دست فروشان کنترل شوند

  افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت آجیل در بازار

  سرعت اسکن و کنترل کامیون‌ها در گمرک بوشهر شش برابر شد

  اردوی جهادی سلامت در روستای عباسی شهرستان گناوه برگزار شد

  نماینده مجلس: FATF مشکل بانکی را حل نمی‌کند

  سطح ایمنی و بهداشتی محصولات خرمایی افزایش یابد

  دروغ‌های خنده دار افراد در شبکه‌های اجتماعی

  استقرار آبفا در خارگ ضروری است/ تولید برق خورشیدی در جزیره

  اعتراف یک پرسپولیسی؛ قبلا استقلالی بودم

  ترفند‌های نرم کردن کره برای شیرینی پزی

  عبدالوهاب شهیدی؛ ۴۰ سال خانه‌نشینی حق‌اش نبود

  علی کریمی از روی کی‌روش الگوبرداری کرد

  ابطحی: استیضاح وزرا راه‌حل نیست

  روزنامه دولت: کیهان از حادثه اهواز ماهی صید کرد!

  برنامه نود؛ دربی و جنجال برای ۵۰ – ۵۰ تماشاگران

  استارتِ لوپتگی، مشابه با مورینیو و زیدان

  پاداش برای رعایت برابری جنسیتی در فیلم‌های فرانسه

  زادمهر: هافبک‌ها در داربی تعیین کننده هستند

  بزرگترین خطر تهدیدکننده دین

  کشف گور چکمه‌ای در کاشان

  ترافیک سنگین در محورهای کرج، چالوس و هراز

  قصه پُر تکرار میزبانی و مهمانی دربی

  گوگل ۲۰ ساله شد

  از نود تا نود (۹۷/۰۷/۰۲)

  پایان دوران مسی و رونالدو با تساوی ۵ بر ۵

  طباطبایی: داربی ۸۸ برای استقلال حساس‌تر است

  یک زن رکورد رونالدو و مسی را شکست

  تیم منتخب سال ۲۰۱۸ به انتخاب فیفا

  کی‌روش به مودریچ رای داد، شجاعی به صلاح

  مودریچ: رونالدو و صلاح هم می‌توانستند برنده شوند

  اروپا: ایران تا ۲۰۲۰ مقابل فشار آمریکا مقاومت کند

  استفاده از اخبار با ذکر منبع "بوشکان نیوز " مجاز می باشد.

  © 2017 Bushkan News Agency (bushkannews.ir). All rights reserved