امروز: جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ | کد خبر : 40506
     
 • به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، کرمعلی قندآلی صبح چهارشنبه در نشست با استاندار بوشهر با اشاره به آمار جمعیتی عشایر کشور که ۱.۸ درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند اظهار داشت: براساس گزارش مرکز آمار ایران، یک میلیون و ۲۳۰ هزار نفر عشایر در قالب ۲۱۳ هزار خانوار در نقاط مختلف کشور زندگی می کنند.

  قندآلی گفت: اگر بناست جمعیتی را به عنوان الگو، شجاعت، نجابت، شرافت و کم توقعی و کم هزینه بودن در کشور معرفی کنیم بدون شک باید از عشایر نام ببریم.

  وی با اشاره به ۱۵ هزار مناطق استقرار عشایر در کشور افزود: تولید سالانه ۱۹۰ هزار تن گوشت، وجود ۲۸ درصد دام سبک کشور، تولید ۳۵ درصد صنایع دستی و فعالیت های گردشگری، گیاهان دارویی و … بخشی از خدمات عشایر به کشور است.

  رئیس سازمان امور عشایر کشور تصریح کرد: با وجود فعالیت‌های تاثیرگذار عشایر در کشور، اما برای تعادل زیست محیطی، نوع فعالیت و معیشت ایشان باید تدابیری اندیشیده شود ضمن اینکه زندگی عشایری هم نباید فراموش شود.

  قندآلی با اشاره به وضعیت عشایر در استان بوشهر بیان کرد: استان بوشهر از جمله استان‌هایی است که ۷ الی ۸ ماه از سال را عشایر در قشلاق بوده و در این استان زندگی می کنند وهم افزایی خوبی بین مردم و عشایر در استان بوشهر وجود دارد.

  وی با بیان اینکه دولت خدمات ارزشمندی را برای عشایر انجام داده و در دستور کار دارد، اظهار داشت: شورای عالی عشایر بعد از ۱۰ سال مجددا احیا و بسیاری از مشکلات عشایر در این شورا بررسی و مرتفع شد.

  رئیس سازمان امور عشایر کشور با اشاره به پرداخت ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات با سود ۴ درصد برای عشایر در سال گذشته گفت:  از این میزان یک میلیارد تومان اعتبار سهم عشایر استان بوشهر بوده است.

  وی با اشاره به آیین نامه ساماندهی امور عشایر کشور بیان کرد: یکی از نقاط قوت سازمان امور عشایر همین آیین نامه است که ۱۷ ماده دارد و هر ماده به وضوح وظایف دستگاه‌های اجرایی را مشخص کرده و اجرای این آیین نامه بسیاری از مشکلات عشایر را حل می کند.

  رئیس سازمان امور عشایر کشور تاکید کرد: یکی از دغدغه های مهم در سازمان امور عشایر آموزش رسمی و مهارتی و پژوهش است که با جدیت این موضوع را دنبال می کنیم.

  نظرات کاربران در "احیای شورای عالی عشایر کشور/ ارائه تسهیلات ارزان قیمت ویژه عشایر"

  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان