امروز: جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۳۹۷.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ | کد خبر : 40728
     
 • به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، عبدالرسول کازرونی در نشست بررسی برنامه‌های توانمندسازی زنان روستایی با اشاره به اینکه ۱۵ مرکز ثابت آموزش فنی و حرفه‌ای در عرصه مهارت‌آموزی فعالیت می‌کنند گفت: از این مراکز ۳ مرکز ویژه بانوان و ۵ مرکز دو منظوره در عرصه آقایان و بانوان و مابقی خاص آقایان است.

  کازرونی، از فعالیت ۱۲۳ آموزشگاه مهارتی خصوصی در استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: ۹۰ درصد این آموزشگاه در عرصه حرفه آموزی بانوان فعالیت می‌کنند و تنها ۲۷ آموزشگاه آن ویژه آقایان است.

  وی، از اجرای طرح جامع آموزش در حوزه بازتوانی خبرداد و افزود: تاکنون ۳۳ درصد بانوان آسیب دیده در این طرح شرکت کرده‌اند و ۷۲ درصد آنان مهارت‌آموزی شده‌اند.

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح‌های مهارتی در تمامی لایه‌های جامعه گفت: در اجرای طرح مهارتی و حرفه‌ای جوامع روستایی ۵۹ روستای استان بوشهر نیاز سنجی مهارتی و حرفه‌ای شد.

  کازرونی افزود: در این برنامه بیش از ۷۶ حرفه آموزش داده می‌شود و ۷۰ درصد بانوان روستائی در این روستاها در کلاس حرفه آموزی شرکت می‌کنند.

  وی، با اشاره به شرکت بیش از ۸۴۹ نفر در حرفه‌های مهارت آموزی رشته‌های نفت، گاز و پتروشیمی بیان کرد: بیش از ۲۸ درصد شرکت کنندگان در این حرفه‌ها بانوان هستند.

  نظرات کاربران در "طرح مهارتی و حرفه‌ای جوامع روستایی در استان بوشهر عملیاتی شد"

  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان