امروز: یکشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۶.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ | کد خبر : 41308
     
 • به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، رضوان حکیم‌زاده پیش از ظهر شنبه در شورای آموزش و پرورش استان بوشهر با گرامی داشت هفته شورای آموزش و پرورش اظهار داشت: قانون شورای آموزش  پرورش دارای ظرفیت های متعددی است که این ظرفیت هنوز بکار گرفته نشده است.

  وی با بیان اینکه آموزش برای  مردم و نظارت بر آن حق آنها است، افزود: پیشبرد اهداف آن در گروه مشارکت و پذیرش مردم است و میتواند دیوار بلند بین اجتماع و مدارس کاهش و یا حذف کنید.

  معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه قانون شوراهای آموزش و پرورش دارای دو جزء مشارکت و نظارت است، عنوان کرد:  اگر در کشور به فکر توسعه هستیم هیچ راهی جز سرمایه گذاری در آموزش و پرورش که موجب توسعه در آموزش، سلامت و اقتصاد جامعه نداریم.

  وی با بیان اینکه کشور ما در رده ۶۹ جهان در توسعه انسانی قرار دارد، تصریح کرد: یکی از شاخصه‌های توسعه بخش تربیت نیروی انسانی است و اگر خواستار توسعه در استان و شهرمان هستیم باید رسیدگی و اهمیت به آموزش و پرورش مسئله اول فعالیت‌ها در سطوح مختلف باشد.

  وی گفت: اکنون ۲۱۳ هزار دانش آموز در استان بوشهر تحصیل میکنند و اگر مشارکت همه در این بخش صورت گیرد تمام انرژی صرف تربیت این افراد خواهد شد.

  وی با اشاره به مسائل اخیر و آشوب‌های خیابانی در کشور بیان کرد: در این حوادث همگان متوجه شدند که اگر رسانه شناسی و برخی آگاهی ها در سطح دانش آموزی و جوانان در عصر بمباران اطلاعات داده نشود با چه مشکلاتی روبرو خواهیم شد.

  وی خاطر شان کرد: باید برنامه های مختلفی در راستای انسجام اجتماعی و وحدت ملی در جامعه انجام دهیم.

  وی با عنوان اینکه همگان باید در کنار آموزش و پرورش و نه در جای آموزش و پرورش باشند، عنوان کرد: در دولت گذشته رسم آمار دادن مرسوم بود و هر اداره به دنبال ارائه آمار و عملکرد از برگزاری برنامه‌های خود است در صورت اینکه همکاری بین ادارات ذیربط است که می‌توان خروجی مناسبی را شاهد بود.

  نظرات کاربران در "توسعه کشور راهی جز سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش ندارد"

  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان