بـوشــکان نیـوز
تیتر اول
اهدای اعضای یک جوان ۱۶ ساله تنگ ارمی، به بیماران نیازمند

اهدای اعضای یک جوان ۱۶ ساله تنگ ارمی، به بیماران نیازمند

ساعت 2 بامداد امروز، بیمار 16 ساله مرگ مغزی دشتستانی، در بیمارستان شهید گنجی برازجان مورد عمل جراحی قرار گرفت و ...

ادامه مطلب...
 • کد خبر : 43354
 • تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۰
 • ۰ نظر چاپ
 • بودجه نهادهای فرهنگی خاص قطعا حذف می‌شود

  رویداد ۲۴ نوشت: نماینده بوکان در مجلس با تاکید بر اینکه نظر اکثریت نمایندگان مجلس بر حذف جدول ۱۷ از بودجه ٩٧ است، در خصوص نارضایتی برخی از افراد فعال در موسساتی که بواسطه تصمیم کمیسیون تلفیق بودجه شان حذف می شود، گفت: از افرادی که تاکنون بودجه دریافت می‌کردند و حال قرار شده است بودجه آن‌ها قطع شود باید پرسید وقتی اعتبار گرفتید چه کردید؟ و آیا وضع فرهنگ در کشور بواسطه کارهای شما بهبود یافته است؟

  کمیسیون تلفیق تصمیم گرفت که در  بودجه سال ٩٧، موسساتی که به جدول‌ هفدهی‌ها معروف بودند را حذف کند، هرچند این اتفاق سر و صدای برخی از مدیران این موسسات را درآورده است و آن‌ها امیدوارند تا به کمک نمایندگان حامی خود در صحن علنی مجلس این تصمیم را برگردانند.

  البته در رابطه با بودجه سال ٩٣ این بازگشت در صحن علنی اتفاق افتاد و حال باید دید که نمایندگان این بار به تصمیم کمیسیون تلفیق رای می‌دهند یا به مانند سال ٩۲ عمل خواهند کرد. در همین رابطه به سراغ چند تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی رفتیم تا نظرات آن‌ها را در این باره جویا شویم.

  نظر کمیسیون تلفیق تایید می‌شود

  علی ابراهیمی، نماینده شازند راجع به اینکه طی تصمیم نمایندگان کمیسیون تلفیق، جدول ۱۷ از بودجه سال ٩٧ حذف شد و چقدر امکان دارد که در صحن مجلس این تصمیم به مانند سال ۹۲ برگردد، گفت: به نظر من در حال حاضر فضای مجلس به شکلی است که نظر کمیسیون تلفیق در صحن مجلس هم تایید می‌شود. حتی در این باره رایزنی‌هایی هم شده و با افرادی که از این منابع اعتبار می‌گرفتند صحبت شده که با توجه به محدودیت‌هایی که در تامین اعتبارات است فعلا موضوع گرفتن بودجه را دنبال نکنند.

  ابراهیمی در ادامه افزود: من فکر می‌کنم با شرایطی که بر جامعه حاکم است و فضایی که در مجلس موجود است به احتمال زیاد تصمیمی که کمیسیون تلفیق راجع به حذف جدول ۱۷ گرفته، تایید شود. ضمن اینکه در صحن علنی راجع این موضوع مذاکره خواهد شد و باید افرادی که قرار است این بودجه را بگیرند گزارش عملکرد سال‌های گذشته خود را ارائه دهند و به نوعی متوجه شویم که چقدر تاکنون دریافت کرده‌اند و چقدر کارشان خروجی داشته است.

  وی تاکید کرد: من با موازی کاری مخالفم و معتقدم در این رابطه باید شفاف گزارشی ارائه شود تا منابع تخصیص داده شده به هدر نرود.

  شبکه‌های مجازی بر تصمیم کمیسیون تلفیق تاثیر گذاشتند

  هدایت‌الله خادمی، نماینده ایذه و باغملک در این باره گفت: بی‌تردید کشیدن موضوع به افکار عمومی و پخش وسیع آن در شبکه‌های مجازی تاثیر زیادی بر تصمیم کمیسیون تلفیق گذاشت اما این احتمال وجود دارد که در صحن علنی مجلس با شکل کار، مخالفت‌هایی صورت بگیرد. موضوع مهم در بودجه ٩٧ باید این باشد که آیا این بودجه پس از تصویب قابلیت رفع برخی مشکلات مردم را خواهد داشت یا خیر؟

  بخش‌های فرهنگی باید خودکفا شوند

  سلمان خدادادی، نماینده ملکان در این رابطه گفت: جدول ۱۷، ردیف‌هایی است که بصورت کمک به موسسات مختلف فرهنگی داده می‌شود. حقیقت امر این است که این بودجه‌هایی هم که در گذشته گفته می‌شد به این بخش‌های فرهنگی اختصاص داده می‌شود در عمل با آنچه تصویب می‌شد بسیار متفاوت بود.

  خدادادی در ادامه افزود: من چندین دوره سابقه نمایندگی دارم، فقط در سال‌های اول حضورم در مجلس پنجم و ششم این اتفاق بصورت واقعی می‌افتاد اما هرچه جلوتر آمدیم این تخصیص‌ها به اندازه بودجه تصویب شده نبود. متاسفانه با شرایط بد اقتصادی حاکم بر کشور این بودجه‌ها به ۱۰ درصد از آنچه تصویب می‌شد رسید اما افکار عمومی تصور می‌کرد که مبلغ اختصاص داده شده به این بخش‌ها آن چیزی است که در بودجه تصویب شده است.

  وی گفت: مجلس در سال ۹۶ به این نتیجه رسیده که بخش‌های فرهنگی باید بتوانند خودشان را اداره کنند و دل به کمک‌های دولتی نبندند. به نظر من این اتفاقی که در سالیان گذشته در رابطه با این موسسات می‌افتاد روند مناسبی نبود و اکنون این تصمیم کمیسیون تلفیق را مثبت ارزیابی می‌کنم. من فکر می‌کنم در نهایت نظر کمیسیون تلفیق در صحن علنی هم تایید خواهد شد.

  برخی نمایندگان در تلاشند که در صحن، بودجه بعضی موسسات فرهنگی را برگردانند

  سیده فاطمه ذوالقدر، نماینده تهران در رابطه با حذف جدول ۱۷ از بودجه ٩٧ گفت: در بین همکاران ما افرادی هستند که در تلاشند که بودجه برخی بخش‌های فرهنگی که از خروجی مناسبی در گذشته برخوردار بودند و می‌شود بر آن‌ها نظارت داشت را برگردانند. به هر حال پیشنهادات برخی نمایندگان در صحن مطرح می‌شود و رای می‌آورد و شاید در این رابطه هم چنین اتفاقی بیافتد.

  ذوالقدر در خصوص نقش افکار عمومی در این تصمیم کمیسیون افزود: از گذشته تاکنون جدول ۱۷، مورد بحث بوده است و شاید امسال به خاطر افکار عمومی، کمی موضوع حساسیت بیشتری به خودش گرفت. پیش بینی من بر این است که احتمال دارد با پیشنهادات احتمالی که از سوی برخی همکاران مطرح می‌شود چند مورد از موسسات فرهنگی که بودجه آن‌ها قطع شده، دوباره مستحق دریافت کمک از دولت بشوند.

  وی در ادامه تصریح کرد: فارغ از بودجه‌ای که قرار است به بخش‌ها و نهادهای فرهنگی اختصاص دهند یا تعدادی از آن‌ها را حذف کنند، نیاز است بر عملکرد و خروجی همه دستگاه‌ها نظارت شود و تحقیق کرد و دید آیا آن‌ها به پیشرفت کشور کمک می‌کنند یا خیر؟

  حذف جدول ۱۷ از بودجه ٩٧ تصمیمی مثبت بود

  محمدرضا رضایی‌کوچی، نماینده جهرم در این رابطه گفت: ما در کشور با چالش‌هایی اساسی روبرو هستیم که نیاز است که همه دست به دست هم دهیم تا این موضوعات حل شود. در موضوع اشتغال، صادرات، آلودگی هوا در کلانشهرها، تامین آب شرب و… موانعی زیادی وجود دارد که به نظر می‌رسد اولویت و رسیدگی به این مسائل از اهمیت بالاتری نسبت به دیگر موضوعات برخوردار است. از این‌رو من تصور می‌کنم تصمیمی که کمیسیون تلفیق راجع به حذف جدول ۱۷ گرفت در صحن هم با موافقت نمایندگان روبرو شود و با توجه به شرایط کشور این تصمیم را مثبت و رو به جلو ارزیابی می‌کنم.

  وقتی اعتبار گرفتید چه کردید؟

  محمدقسیم عثمانی، نماینده بوکان در خصوص اینکه آیا مجلس به مانند سال ۹۲ جدول هفدهی‌ها را به بودجه برمی‌گرداند، گفت: با توجه به فضای مجلس بعید به نظر می‌رسد که اتفاقی که در سال ۹۲ در صحن علنی مجلس افتاد امسال هم اتفاق بیافتد و می‌توان گفت نظر اکثریت نمایندگان مجلس بر تایید نظر کمیسیون تلفیق است. البته باید توجه داشت که جدول ۱۷، حذف شده اما محتویات آن به قوت خودش باقی است، یعنی این بودجه به نوعی در ردیف‌های دیگر توزیع شده است.

  عثمانی در ادامه راجع به نارضایتی برخی از افراد فعال در این موسسات بواسطه تصمیم کمیسیون تلفیق افزود: از افرادی که تاکنون بودجه دریافت می‌کردند و حال قرار شده است بودجه آن‌ها قطع شود باید پرسید وقتی اعتبار گرفتید چه کردید؟ و آیا وضع فرهنگ در کشور بواسطه کارهای شما بهبود یافته است؟

  دیدگاه کاربران
  *

  ایمیل شما برای همه نمایش داده نخواهد شد.

  *

  از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

  *

  از ارسال نظرات غیر مرتبط با متن خبر , تکرار نظرات دیگران , توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمائید.

  *

  نظراتی که حاوی تهمت و بی احترامی به مقدسات مذهبی , ادیان الهی , مسئولان کشوری , اقلیت های قومی و مذهبی و مغایر با عرف و قوانین جاری کشوری باشد منتشر نخواهد شد.


  ارسال دیدگاه

  *

  *

  *

  دکه روزنامه
  جدیدترین اخبار ایران و جهان

  خانواده یکی از شهدای عملیات بیت‌المقدس در دشتی تجلیل شد

  نمایندگان از پاسخ وزیر آموزش و پرورش قانع شدند

  رشد ۹۹ درصدی درآمد ارزی نفت

  محیط‌بانان بوشهری به تجهیزات حفاظتی مجهز شدند

  گراهام: کره شمالی بازی درآورد، حمله می‌کنیم

  پیوس: بازی پرسپولیس و الدحیل یک فینال است

  ساخت مسکن و اشتغال‌زایی برای جوانان استان بوشهر در اولویت باشد

  کاریکاتور؛ کیک تولد یک‌سالگی دولت دوازدهم!

  استقرار الگوی تابستانه بر جو استان بوشهر/ دما افزایش می‌یابد

  مسمومیت با قارچ‌های خودرو به ۱۰۶ نفر رسید

  استقبال سرمایه‌گذاران آلمانی و ایرانی برای سرمایه گذاری در بوشهر

  نخلستان‌های بوشهر تحت پایش آفت سرخرطومی حنایی قرار گرفت

  معرفی سرخابی‌های آسیایی در سایت AFC

  عملیات جنگل‌کاری و بیابان‌زدایی در بردخون با قوت ادامه می‌یابد

  یک پرسپولیسی در محاصره استقلالی‌ها!

  شهرداری بوشهر توانایی پیگیری دغدغه‌ها و مطالبات مردم را ندارد

  ضرورت مردمی نگه داشتن برنامه‌های مراسم سالگرد ارتحال امام

  کلیدی که از جاکلیدی کی‌روش جا ماند

  ظرفیت‌های بی‌نظیر بوشهر برای آبزی‌پروری/ پرورش ماهی گسترش یابد

  لیام نیسون در جمع «مردان سیاهپوش»

  اشتباهات آرایشی که شما را پیر و زشت می‌کنند

  وقایع بزرگی چون ۱۵ خرداد نباید فراموش شوند

  ایران در مسابقات فوتبال چهارجانبه چین مستحق کسب قهرمانی بود

  کلوپ: رئال هیچ نقطه ضعفی ندارد

  ویژه‌برنامه‌های ۱۴ و ۱۵ خرداد در بوشهر تشریح شد

  کلیپ عاشقانه «چه کردی» با صدای امین بانی

  آغاز به کار صرافی‌ها در کنار سامانه «نیما»

  معین: همه آرزو دارند به دوم خرداد برگردند

  سرنوشت مبهم کودک ربوده شده در حرم رضوی

  چراغ سبز مشتریان جدید نفتی به ایران

  بهترین انیمیشن‌های کوتاه تاریخ (۲۴)

  عکس خاطره انگیز «آشنا» از مردان روحانی

  ۵۵ سال دیگر کجای فضا آواره‌ایم؟

  استفاده از اخبار با ذکر منبع "بوشکان نیوز " مجاز می باشد.

  © 2017 Bushkan News Agency (bushkannews.ir). All rights reserved