امروز: یکشنبه, ۵ فروردین , ۱۳۹۷.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ | کد خبر : 43791
     
 • به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، محمدرحیم بهره‌مند ظهر دوشنبه در بازدید از مرکز معاینه فنی خودروهای سبک بوشهر اظهار داشت: با توجه به گذشت چندین سال از نصب مخازن گاز در خودروهای گازسوز و عدم وجود مرکزی برای انجام بازدید و بازرسی ادواری این گونه مخازن در استان، شرایط استانداردسازی مخازن خودروها با همکاری سایر دستگاه‌های ذی‌ربط در مرکز معاینه فنی خودروی بوشهر فراهم و تسهیل می‌شود.

  وی با اشاره به خطرات بی‌توجهی به وضعیت مخازن خودروهای گازسوز گفت: مخازن خودروهای گازسوز بعد از سه سال حتماً باید مورد بازرسی ادواری سالیانه قرار بگیرد و وضعیت آن بررسی شود؛ چرا که در صورت بروز کوچک‌ترین مشکل در بدنه مخزن و قطعات مرتبط با آن، هر لحظه خطر انفجار مخزن وجود دارد.

  مدیرکل استاندارد استان بوشهر، ضمن کسب اطلاع از شرایط و مشکلات خدمات‌رسانی مرکز معاینه فنی خودروهای سبک بوشهر در خصوص مخازن خودروهای گازسوز، یادآور شد: طبق قانون، خودروهایی که ۳ سال از زمان نصب مخزن گاز CNG آن‌ها می‌گذرد باید مورد بازدید چشمی قرار گیرند.

  وی ادامه داد: مخزن خودروهایی که شش سال از زمان نصب مخزن گاز CNG آن‌ها گذشته است، باید توسط مرکز معاینه فنی خودرو و زیر نظر شرکت بازرسی مجاز، جهت انجام تست هیدرواستاتیک به آزمایشگاه تأیید صلاحیت شده استاندارد ارسال شود.

  نظرات کاربران در "تسریع در استانداردسازی مخازن خودروهای گازسوز استان بوشهر"

  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان