امروز: جمعه, ۳ فروردین , ۱۳۹۷.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ | کد خبر : 43869
     
 • به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حمیده ماحوزی صبح سه شنبه در حاشیه بازدید از موسسه قرآنی ثقلین چارک در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در جهان اسلام گرایش به زیبایی از قرآن مجید سرچشمه می‌گیرد و در اسلام خداوند زیبایی مطلق است.

  وی افزود: قرآن به سبب دارا بودن ویژگی های ممتاز به عنوان کتابی شگفت انگیز ودر عین حال فصیح ترین اثر ماندگار دینی هم محسوب می شود.

  وی اضافه کرد: تناسب شگفت میان لفظ و معنی در قرآن توانست از این اثر جاودانگی، اعجاز و ماندگاری بی پایان و بی انتها را پدیدار سازد.

  ماحوزی یادآورشد: روستای چارک بواسطه الفت وانس مردم آن با قرآن روستایی خاص و مورد احترام است و در جهت ثبت آن به دهکده قرآنی تلاش می کنیم.

  نگاه ویژه‌ای به چارک شود

  سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی دشتی نیز بیان داشت: روستای چارک در شهرستان دشتی از چند جهت قابل اعتنا است و باید به این روستا نگاه ویژه ای داشت.

  حمید زارعی افزود: جدا از مسائل قرآنی که این روستا زبانزد است زیباترین و بهترین شکل از آیین ها و آواهای عاشورایی نیز در این روستا اجرا می شود.

  ظرفیت قرآنی بالا در چارک

  مدیر موسسه ثقلین نیز با قدردانی از حمایت دولت واداره فرهنگ وارشاد اسلامی گفت: موسسه قرآنی ثقلین چارک پرورش دهنده قاریان و حافظان مختلف در شهرستان و اقصی نقاط استان است.

  سید اسدالله حسینی ادامه داد: با توجه به ظرفیت قرآنی که این روستا برخوردار است هنوز کمبودهایی وجود دارد و ثبت رسمی دهکده قرآنی چارک و برگزاری مسابقات کشوری قران روستایی از جمله خواسته‌های ما است.

  نظرات کاربران در "روستای چارک دشتی به عنوان دهکده قرآنی ثبت شود"

  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان