امروز: جمعه, ۳ فروردین , ۱۳۹۷.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ | کد خبر : 43932
     
 • به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، محمدرضا بحرانی صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مسابقات دو ومیدانی «رعد» روز هفدهم اسفندماه در شهر دلوار و از تپه رشادت تا منزل شهید رئیس علی دلواری به مسافت سه کیلومتر و ساعت ۹ صبح برگزار می‌شود.

  وی با بیان اینکه مهلت ثبت‌نام در این مسابقات تا ۱۲ اسفندماه خواهد بود، افزود: این مسابقات برای نخستین‌بار در دو سطح دانشجویی و دانش‌آموزی برگزار می‌شود و به نفرات اول تا سوم هر سطح نیز هدایای قابل توجهی اهدا خواهد شد.

  رئیس دانشگاه پیام نور استان بوشهر اضافه کرد: مسابقه‌ای همچون دو ماراتن سال‌ها است که در دنیا و بخصوص بازی‌های المپیک برگزار می‌شود و این مسابقه یکی از بخش‌های اصلیِ بازی‌های المپیک است که در تمام ادوار آن برگزار شده است.

  وی خاطرنشان کرد: هر سال حدود ۵۰۰ مسابقه ماراتن در نقاط مختلف دنیا برگزار می‌شود و اکثر شرکت‌کنندگان این مسابقات، دوندگان تفننی هستند. به‌همین‌دلیل، گاهی ده‌ها هزار دونده در این مسابقات شرکت می‌کنند و ناخواسته تداعی‌کننده پیروزی تاریخی یونانیان هستند.

  بحرانی ادامه داد: حال با توجه به این موضوع در کشور عزیزمان ایران نیز چهره‌های فرهنگی، ورزشی علمی و سیاسی فراوانی وجود دارند که بتوان چنین رویدادی برای آنان برگزار شود و این رویداد جنبه جهانی پیدا کند.

  وی گفت: با وجود جای خالی چنین رویدادی در کشور، دانشگاه پیام نور استان بوشهر به عنوان اولین قدم مسابقه دومیدانی تحت عنوان دو رعد «رئیس علی دلواری» به‌مناسبت تجلیل از مقام شهید رئیس علی دلواری و همزمان با بزرگداشت روز بوشهر در ۱۷ اسفندماه سال جاری و با حضور دانش آموزان دوره متوسطه و دانشجویان دانشگاه‌های استان برگزار کند.

  نظرات کاربران در "مسابقات دو و میدانی بزرگداشت رئیسعلی دلواری برگزار می‌شود"

  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان