امروز: جمعه, ۳ فروردین , ۱۳۹۷.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ | کد خبر : 43937
     
 • به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حبیب‌اله علوی‌نژاد ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شهرستان عسلویه دارای ظرفیت‌های خوبی در عرصه کشاورزی است و تلاش می‌شود با برگزاری کارگاه‌های مختلف زمینه آشنایی کشاورزان با علم روز کشاورزی فراهم شود.

  وی با اشاره به موفقیت کشاورزان این شهرستان بیان کرد: از سوی ستاد انتخاب نمونه‌های بخش کشاورزی استان بوشهر، یوسف راستگو به عنوان مددکار نمونه ترویجی و خالد سالمی به عنوان مجری نمونه مدیریت منابع جنگلی معرفی شدند.

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان عسلویه با اشاره به برگزاری کارگاه‌های آموزشی اضافه کرد: کارگاه آموزشی بهداشت محیط کار در کشاورزی با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه و با توجه به نیاز و اولویت بهداشت در محیط کار در کشاورزی برگزار شد.

  وی افزود: در این کارگاه آموزشی مباحثی از قبیل استفاده از وسایل شخصی برای جلوگیری از آسیب به بدن مانند دستکش، ماسک در هنگام سم پاشی مزرعه- چگونگی نگهداری مواد سمی در خانه و انبار – شناسایی و معرفی انواع بیماری های رایج در محیط کار کشاورزی – معرفی بیماری های واگیردار – تاکید بر واکسن کارگران و مبارزه با بیماری مالاریا ارائه شد.

  علوی‌نژاد خاطرنشان کرد: همچنین با فعالان عرصه کشاورزی این شهرستان، کارگاه آموزشی آشنایی با آفات و بیماری‌های گوجه فرنگی و کشت محصولات گلخانه‌ای برگزار شد.

  وی گفت: در این کارگاه آموزشی مباحثی از جمله تغذیه گیاهی، راه‌های مقابله با شوری خاک، آفات، بیماری‌ها و علف‌های هرز مهم گوجه فرنگی، زنبور تریکوگراما و حشرات مفید در کشاورزی، سموم به روز و مورد تایید حفظ نباتات، راه‌های مبارزه با علف هرز گل جالیز، تله‌های نوری و فرمونی و کارت زرد و کشت محصولات گلخانه ای ارائه شد.

  نظرات کاربران در "کارگاه‌های آموزشی کشاورزی در شهرستان عسلویه گسترش می‌یابد"

  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان