امروز: جمعه, ۳ فروردین , ۱۳۹۷.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ | کد خبر : 43939
     
 • به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سید حسین حسینی محمدی ظهر چهارشنبه در نشست بررسی وضعیت صادرات خرما اظهار داشت: استان بوشهر به عنوان یکی از قطب‌های تولید خرما در کشور محسوب می‌شود.

  وی به تولید سالانه حدود ۱۶۰ هزار تن خرما در استان بوشهر اشاره کرد و ادامه داد: دشتستان به عنوان قطب تولید خرمای کشور، ۷۰ درصد از تولید خرمای استان را تولید می‌کند.

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به ارائه بخش عمده خرمای استان به بازار داخلی، خاطرنشان کرد: سالانه ۲۰ هزار تن از خرمای استان بوشهر به خارج از کشور صادر می‌شود.

  وی تصریح کرد: با توجه به اینکه خرمای کبکاب دشتستان و تنگستان استان بوشهر در سازمان جهانی مالکیت فکری ثبت شده است، این محصول در بازارهای جهانی نیز جایگاه بهتری خواهد داشت و شاهد رونق بیشتر آن خواهیم بود.

  حسینی محمدی بیان کرد: حدود شش میلیون اصله نخل در استان بوشهر وجود دارد که خرمای باکیفیت و مطلوبی در استان تولید می‌شود و می‌تواند در بازارهای جهانی فروش خوبی داشته باشد.

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر ادامه داد: از همه ظرفیت‌ها برای رونق هرچه بیشتر فروش و صادرات محصول خرمای تولیدی استان استفاده خواهیم کرد.

  نظرات کاربران در "سالانه ۲۰ هزار تن خرمای استان بوشهر صادر می‌شود"

  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان