امروز: یکشنبه, ۵ فروردین , ۱۳۹۷.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ | کد خبر : 43956
     
 • وبسایت نود: قابل پیش‌بینی بود که ژاوی ستاره السد باشد اما عملکرد ضعیف خط میانی پرسپولیس به اندازه‌ای بود که حالا می‌توان با استناد به آمار بازی شب گذشته برتری محسوس ژاوی به مجموع بازیکنان خط میانی پرسپولیس را دید. فوق ستاره اسپانیایی ۷ بار با پاس‌های کلیدی مهاجمان السد را در موقعیت گلزنی قرار داد که یکی از پاس‌های او هم منجر به گل شد. در حالی که ۴ هافبک پرسپولیس و سه بازیکن تعویضی این تیم در خط میانی در مجموع ۵ پاس کلیدی به ثبت رساندند. گراف پاس‌های کلیدی و پاس گل ژاوی نشان می‌دهد او در همه نقاط زمین حاضر بود و از همه جا هم برای به هم ریختن خط دفاع پرسپولیس برنامه داشت. پاس‌های عمقی، سانتر از کناره‌ها و کرنرهای شماره ۶ سابق بارسلونا بارها مهاجمان السد را در موقعیت گل قرار داد و مدافعان پرسپولیس را آزار.

   

  ژاوی خلاق‌تر از کل خط هافبک پرسپولیس

   

  نقش ویژه ژاوی در السد انکارشدنی نیست و تقریبا در همه بازی‌هایی که او حضور دارد نبض بازی تیم را در اختیار گرفته و فرماندهی میانه زمین و بازیسازی را در اختیار دارد. اما مدافعان السد نشانی از درخشش ژاوی ندارند و انتظار می‌رفت بازیکنان خط میانی پرسپولیس که حالا بعد از مدت‌ها کار زیر نظر برانکو در موقعیت‌سازی صاحب سبک شده‌اند حداقل بتوانند در مجموع به اندازه ژاوی پاس کلیدی به ثبت برسانند. متاسفانه اما احمدزاده و امیری در مجموع فقط ۲ پاس کلیدی ثبت کردند. کامیابی‌نیا هم یک بار در موقعیت‌سازی شریک شد و این احمد نوراللهی بود که با وجود حضور کوتاه‌مدت‌اش در زمین با ثبت ۲ پاس کلیدی بهترین مهره هجومی قرمزها شد.

   

  ژاوی خلاق‌تر از کل خط هافبک پرسپولیس

   

  مقایسه عملکرد ژاوی با همه هافبک‌های پرسپولیس نشان می‌دهد تک ستاره قطری‌ها بیشتر از همه هافبک‌هایی که برانکو به آن‌ها دل بسته بود کارایی داشته و پرسپولیس در شب بد هافبک‌هایی که نشانی از خلاقیت بازی‌های گذشته نداشتند، در خانه السد زمین‌گیر شد.

  نظرات کاربران در "ژاوی خلاق‌تر از کل خط هافبک پرسپولیس"

  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان