امروز: جمعه, ۳ فروردین , ۱۳۹۷.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ | کد خبر : 43965
     
 •  وب سایت نود: در هفته دوم رقابت های لیگ قهرمانان آسیا نتایج نمایندگان ایران به گونه ای رقم خورد که ضعیف ترین عملکرد نمایندگان پس از سال ۲۰۱۰ به حساب می آید. تیم های ایرانی که در هفته نخست تنها ۴ امتیاز کسب کردند، در هفته دوم ۶ امتیاز به اندوخته های خود اضافه کردند تا جمع امتیازات هر چهار نماینده ایران تا پایان هفته دوم به ۱۰ امتیاز برسد. این عملکرد ضعیف در حالی رقم خورد که تیم های ایرانی معمولاً شروع خوبی در این رقابتها داشته و نتایج ضعیف آنها اغلب در هفته های پایانی و حساس مرحله گروهی به دست می آمد.

  در فصل جاری تیم های اماراتی هم عملکرد ضعیفی به نمایش گذاشته و ۴ نماینده این کشور از ۸ بازی تنها ۵ امتیاز کسب کرده اند. همچنین عربستان و ازبکستان با ۲ تیم به ترتیب ۷ و ۶ امتیاز به دست آورده و بهترین نتایج را هم تیم های قطری (۴ تیم) با ۱۷ امتیاز داشتند.

  کسب تنها ۱۰ امتیاز از ۸ بازی عملکرد آماری ضعیفی است که پس از ۹ سال بار دیگر تکرار شد؛ آخرین دوره ای که تیم های ایرانی در پایان هفته دوم عملکرد مشابهی داشتند، در سال ۲۰۰۹ بود که تیم های سپاهان اصفهان (۳ امتیاز)، پرسپولیس (۴ امتیاز)، صبا (۲ امتیاز) و استقلال (یک امتیاز) نمایندگان ایران در آن دوره بودند. در طی این سالها، ایران در ۳ دوره از رقابتها با ۳ نماینده در لیگ قهرمانان آسیا حاضر شد که حتی در این ۳ دوره (با وجود یک تیم کمتر و ۲ بازی کمتر)، باز جمع امتیازات تیم های ایرانی در دو هفته اول بیشتر از امتیازات فصل جاری بود. در ادامه عملکرد تیم های ایرانی تا پایان هفته دوم مرحله در ۹ سال گذشته را مشاهده می کنید.

  ۲۰۱۸

  ۱۰ امتیاز (پرسپولیس ۳، استقلال ۴، ذوب آهن ۳، تراکتورسازی صفر)

  ۲۰۱۷

  ۱۴ امتیاز (استقلال خوزستان ۶، استقلال ۳، پرسپولیس ۴، ذوب آهن ۱)

  ۲۰۱۶

  ۱۳ امتیاز (سپاهان ۳، ذوب آهن ۴، تراکتورسازی ۶)

  ۲۰۱۵

  ۱۲ امتیاز (پرسپولیس ۶، نفت تهران ۱، فولاد خوزستان ۲، تراکتورسازی ۳)

  ۲۰۱۴

  ۱۴ امتیاز (استقلال ۳، فولاد خوزستان ۴، تراکتورسازی ۴، سپاهان ۳)

  ۲۰۱۳

  ۱۱ امتیاز (تراکتورسازی ۴، سپاهان ۳، استقلال ۴)

  ۲۰۱۲

  ۱۲ امتیاز (استقلال ۴، سپاهان ۴، پرسپولیس ۴)

  ۲۰۱۱

  ۱۲ امتیاز (سپاهان ۶، استقلال ۱، پرسپولیس ۱، ذوب آهن ۴)

  ۲۰۱۰

  ۱۳ امتیاز (استقلال ۴، ذوب آهن ۴، سپاهان ۲، مس کرمان ۳)

  نظرات کاربران در "ضعیف‌ترین شروع ایران در ۹ فصل اخیر لیگ قهرمانان"

  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان