به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری عصر چهارشنبه در نشست با استاندار بوشهر اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران در چهار دهه گذشته دارای فراز و نشیب‌های متعددی بوده است.

وی خاطرنشان کرد:‌ با وجود این فراز و نشیب‌ها اما هدایت‌های مقام معظم رهبری و مقاومت و بزرگی ملت ایران سبب موفقیت‌ها و سربلندی ایران اسلامی در فضاهای مختلف شد.

امام جمعه بوشهر با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال «حمایت از کالای ایرانی» اضافه کرد: یکی از موارد مهم مد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی در عرصه اقتصاد مقاومتی، توجه به کالاهای ایرانی بوده است.

صفایی بوشهری به نقش مهم و تاثیرگذار اقتصاد مقاومتی برای استقلال اقتصادی، سیاست‌های فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد و ادامه داد: نبود نقشه مدون اقتصادی از اول انقلاب یکی از مهمترین مشکلات انقلاب اسلامی ایران بوده است.

وی خواستار استفاده مناسب و مطلوب از توانمندی‌های استان شد و بیان کرد: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهم اقتصادی است که می‌تواند الگوی کامل و جامع‌ای برای اقتصاد مقاومتی باشد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر خلیج فارس را به عنوان یکی از مهمترین ظرفیت‌ها برای کشور معرفی کرد و ادامه داد: استان بوشهر با داشتن طولانی‌ترین ساحل با خلیج فارس توانمندی بالایی برای اجرای طرح‌های اقتصاد کرانه‌ای دارد.

وی به شرایط مناسب استان برای اجرای طرح‌های اقتصادی اشاره کرد و افزود: با وجود ظرفیت‌های بسیار مهمی که در استان بوشهر وجود دارد، این وضعیت بیکاری را در استان بوشهر شاهدیم که شایسته استان نیست.