امروز: پنج شنبه, ۳۰ فروردین , ۱۳۹۷.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۱۰ فروردین ۱۳۹۷ | کد خبر : 46789
     
 • بوشکان نیوز: اولین جشنواره نوروزی شهر بوشکان با شکوه هرچه تمام تر برگزار شد.

  اولین شب از این جشنواره، به برنامه های جذاب و دیدنی و شنیدنی از جمله اجرای موسیقی سنتی ساز و نقاره قشقایی بهمراه چوب بازی و مسابقات متنوع اختصاص داشت که استقبال بی نظیری از این جشنواره بعمل آمد. استقبال بحدی بود که با وجود تهیه صندلی حدود ۱۵۰۰ عدد، باز هم فضای نشستن برای برخی از مردم مهیا نبود.

  فضایی سراسر از شادی برای مردم شهر و مسافران نوروزی بوجود آمد بطوریکه این برنامه ها تا پاسی از شب ادامه داشت و مردم همچنان خواستار ادامه این جشن بودند.

  چادر قشقایی بهمراه پخت نان و مشک دوغ سنتی و اسب سواری با لباس های سنتی جلوه های بسیار زیبایی را از سبک زندگی سنتی بومی مردم این منطقه نمایش می داد.

  لازم به ذکر است که این جشنواره به مدت سه شب ادامه خواهد داشت و شب اول به جشنواره بومی و محلی و شب دوم به موسیقی سنتی نی انبان با اجرای گروه معروف نی مه به خوانندگی امیر میرشکاری و اجرای مجری مشهور کمدین و طنزپرداز حسن غلامی و شب آخر نیز به اجرای مولودی خوانی و تجلیل از چهره های ملی و نخبگان شهر بوشکان اختصاص دارد.

  نظرات کاربران در "برای اولین بار در شهر بوشکان؛ جشنواره نوروزی با موسیقی و چوب بازی بومی محلی"
  1. سپاس و دورد بر مجریان زحمت کش و کلیه کسانی که در جشنواره نوروز ۹۷ حضور یافتند ان شالله سالی خوبی در کنار خانواده محترمشان داشته باشند

  2. Vahid گفت:

   سپاس و درود از برگزار کننده گان این جشن بزرگ
   شادی را به ما هدیه دادید.


  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان