به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری پیش از ظهر یکشنبه در ابتدای درس خارج فقه خود، ضمن محکومیت حمله جنایتکارانه به سوریه، اظهار داشت: استکبار جهانی برای این حمله دنبال بهانه بود و این بار وجود انبار سلاح‌های شیمیایی و کشتار جمعی را بهانه کرد.

وی با اشاره به اینکه این حمله بدون مجوز سازمان ملل انجام شد، خاطرنشان کرد: این جنایت لکه ننگ دیگری در کارنامه آمریکا، انگلیس و فرانسه است که تایخ آنها همواره با استعمار، تجاوز و جنایت همراه بوده است.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه جهان استکبار به دنبال اشغال سوریه همانند عراق است، اضافه کرد: حامیان تروریست با مشاهد شکست تدریجی و نابودی نهایی گروه‌های تکفیری‌ برای نجات آنان وارد عمل شدند و می‌خواهند با چنین اقداماتی خط مقاومت را تخریب کند.

وی با بیان اینکه حمله به سوریه قانون شکنی، جنایت و قداره کشی جهان استکبار است، ادامه داد: سازمان ملل یک سازمان استعماری و وابسته است که با پول و قدرت نظامی کشورهای استعماری مدیریت می‌شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری با اشاره به اینکه برخی از کشورهای عربی از مله به سوریه ابراز شادمانی می‌کنند و از آمریکا برای این کار حمایت می‌کنند، افزود: امیدواریم این حمله و جنایت مقدمه‌ای برای شکست نهایی آمریکا، انگلیس و فرانسه جنایتکار باشد.

وی با بیان اینکه فرانسه و انگلیس و کشورهای اروپایی هیچ وقت به حمایت از ایران و مخالفت با آمریکا قدمی بر نمی‌دارند گفت: اینگونه تصورات خام است و افرادی که چنین تصوری دارند نیازمند دانش سیاسی بیشتری هستند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر تاکید کرد: دعوت و رفت و آمد با مسئولین کشورهای انگلیس و فرانسه افتخار نیست چرا که اینان اراذل و اوباش سیاسی جهان هستند.

وی با اشاره به ادعای کشورهای غربی در زمینه آزادی، افزود: مردم سوریه آزادانه به این دولت رأی داده‌اند اما کشورهای غربی با آن مخالفت می کنند و برای شکست خط مقاومت، گروه های تروریستی را ایجاد می کنند.

صفایی بوشهری با اشاره به تولید سلاح‌های کشتار جمعی توسط استکبار و فروش آن به دیگر کشورها، ادامه داد: در دوران دفاع مقدس نیست سلاح‌های شیمیایی ساخت کشورهای اروپایی علیه ما استفاده شد.