امروز: پنج شنبه, ۳۰ فروردین , ۱۳۹۷.وقت شما بخیر
سرخط خبرها :
تبلیغات
تلگرام بوشکان نیوز
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ | کد خبر : 48000
     
 • ورزش سه: زین الدین زیدان حالا یکی از موثرترین مربیان تاریخ باشگاه رئال مادرید به حساب می آید.

   رئال امشب در زمین مالاگا ۱-۲ پیروز شد و با ۶۷ امتیاز و گذر از والنسیا، به رتبه سوم جدول رسید.

  این یکصدمین پیروزی زیدان به عنوان سرمربی رئال پس از گذشت ۱۴۰ بازی بود. همچنین با این برد، درصد پیروزی های رئال با هدایت زیدان به ۷۱٫۴ رسید. در تاریخ رئال تنها ۵ مربی دیگر به رکورد ۱۰۰ پیروزی دست یافته اند: مورینیو، مونیوز، مولونی، بین هاکر و دل بوسکه.

   

  شبی که زیدان در رئال تاریخ ساز شد

  زیدان بیشترین پیروزی هایش را در لالیگا جشن گرفته است. ۶۶ برد، ۱۵ تساوی و ۹ شکست در ۹۹ بازی .

  در کوپا دل ری رئال با هدایت زیدان تنها در ۵۰ درصد بازی ها پیروز شده است. زیزو در لیگ قهرمانان نیز آمار موفقی دارد. او که رئال را دو بار قهرمان اروپا کرده، از ۳۰ بازی ۲۰ برد، ۶ تساوی و ۴ شکست را تجربه کرده است.

  در جام جهانی باشگاه ها رئال هر ۴ دیدار خود را با برد پشت سر گذاشته؛ در سوپرکاپ اسپانیا و اروپا نیز رئال ۲ بار به میدان رفته و پیروز شده است.

  زیدان پس از ۱۴۰ بازی به رکورد ۱۰۰برد رسید و از این حیث رکورد در دست مورینیو است(۱۰۰ برد پس از ۱۳۳ بازی). میگل مونیوز نیز پس از ۱۳۸ بازی به رکورد ۱۰۰ پیروزی رسیده بود.

  پس از مورینیو و زیدان، لئو بین هاکر سرمربی هلندی دهه ۸۰ رئال با ۶۱٫۹ درصد پیروزی قرار دارد. میگل مونیوز، مربی افسانه ای رئال در دهه ۶۰ و ۷۰ که در مجموع ۶۰۲ بار روی نیمکت رئال نشست، با ۵۹٫۱ درصد برد، لوئیس مولونی با ۵۶ درصد پیروزی، و دل بوسکه نیز با ۵۴٫۵ درصد پیروزی در رده های بعدی قرار دارند.

  زیدان هنوز این فرصت را دارد تا در پایان فصل، به درصد پیروزی های خود اضافه کند.

  نظرات کاربران در "شبی که زیدان در رئال تاریخ ساز شد"

  نظرات

  استان بوشهر
  ایران و جهان