ایسنا: به نقل از فدراسیون کشتی، مصوبات نشست شورای فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی به شرح زیر است:

۱- آقای فرشاد علیزاده سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان کشور گزارشی در خصوص نحوه انتخاب نفرات تیم ملی نوجوانان برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا به اعضای شورای فنی ارائه و دلایل انتخاب نفرات اول انتخابی تیم ملی در گزارش مذکور اعلام شد.

اسامی کشتی‌گیران منتخب عبارتند از:
۴۵ کیلو: امیررضا ده بزرگی
۴۸ کیلو: سجاد عباس پور
۵۱ کیلو: ایمان محمدی
۵۵ کیلو: امیرحیسن خوانساری
۶۰ کیلو: شاهین بداغی
۶۵ کیلو: حسین قاسمی
۷۱ کیلو: مسعود کاوسی
۸۰ کیلو: محمد ناقوسی
۹۲کیلو: محمد نصرتی
۱۱۰ کیلو: محمدرضا عبدیان

مربیان: عبدالکریم کاکاحاجی- بهروز حضرتی پور- یک مربی سازنده به معرفی هیات کشتی استان مازندران، یک مربی سازنده تشویقی به معرفی هیات کشتی استان خوزستان به دلیل داشتن ۷ سهمیه از نفرات منتخب تیم ملی نوجوانان فرنگی ایران در مسابقات آسیایی.

۲- آقای احد پازاج مدیر تیم های ملی بزرگسالان و امید کشتی فرنگی کشور مجددا توضیحات لازم در خصوص صدور مجوز حضور در مرحله اول انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان کشور برای آقایان رامین طاهری، مهدی علیاری و علی ارسلان ارائه و به تایید اعضای شورای فنی رسید. همچنین با حضور آقای محسن حاجی پور در وزن ۶۳ کیلو گرم در مسابقات انتخابی تیم ملی در مرحله اول موافقت گردید. مصطفی صالحی زاده، بهنام مهدی زاده و مهرداد مردانی نیز مجوز حضور مستقیم در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی را دریافت نمودند.

۳- در خصوص نتایج حاصله در مسابقات قهرمانی آسیا در کشتی فرنگی بزرگسالان در کشور قرقیزستان، آقای علی اشکانی توضیحات خود را به اعضای شورای فنی ارائه و مورد بحث در شورا واقع گردید. ترکیب نامناسب تیم در استفاده از کشتی گیران با تجربه و کم تجربه در کنار هم، عدم رقابت مناسب و مورد انتظار از برخی از کشتی گیران به ویژه یوسف قادریان، ناداوری در مسابقه محمدعلی گرایی، عدم توجه لازم به اجرای فنون در برنامه‌های فنی، ضرورت توجه مضاعف به جوانان با انگیزه در اوزان مختلف، تغییر قوانین تخصیص امتیاز به تیم های ملی اول تا دهم و ضرورت توجه به نحوه تنظیم ترکیب تیم در مسابقات بر اساس قانون امتیازدهی جدید، از جمله مسائلی بود که از سوی اعضای شورای فنی در تحلیل عملکرد تیم مذکور مورد بحث قرار گرفت.

۴- تقویم فنی سال ۹۷ تیم های ملی کشتی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان ارائه و در نهایت به تایید اعضای شورای فنی رسید. برنامه فنی تیم ملی امید کشتی فرنگی به همراه فرآیند مربوطه متعاقبا ارائه خواهد شد.

تقویم مذکور باید به تصویب مجمع فدراسیون کشتی نیز برسد.