به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، ناصر کرمی صبح دوشنبه در مراسم افتتاحیه سومین دوره مسابقات ساخت و پرواز گلایدر یادآوره شهدای پرواز در سالن ورزشی دبستان دخترانه معینی بوشهر اظهار داشت: این مسابقات با حضور ۴۰۰ دانش آموز سوم ابتدایی تا دهم با همکاری اولیای خودشان در ۱۰ شهرستان و منطقه برگزار می شود که نفرات برگزیده هر پایه و جنسیت تقدیر می شوند.

وی ادامه داد: از اهداف مهم این مسابقات، افزایش مهارت و دقت دانش آموزان، رشد مهارت های حرکتی و هماهنگی بین چشم و ذهن، نشاط اجتماعی و بالا بردن مشارکت خانوادگی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه مسابقات ساخت و پرواز هواپیمایی گلایدر  با همکاری دانش آموزان و اولیا برگزار می شود افزود: هواپیمای ساخت شده دارای ۶۰ قطعه است که ساخته آن نیاز به مهارت، دقت و مشارکت خانواده دارد.

وی عنوان کرد: از اهداف مهم این مسابقات افزایش مهارت و دقت دانش آموزان، رشد مهارت های حرکتی و هماهنگی بین چشم و ذهن، نشاط اجتماعی و بالا بردن مشارکت خانوادگی است.

کرمی یادآور شد: در اولین دوره این مسابقات که دو سال پیش با حضور ۱۵۰ دانش آموز برگزار شد منتخبان استان در مجموع رتبه دوم کشوری را بین استان ها کسب کرد و ۵ دانش آموز رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

وی افزود: در دومین دوره این مسابقات که سال پیش با حضور ۲۵۰دانش آموز برگزار شد منتخبان استان در مجموع رتبه دوم کشوری را بین استان ها کسب کرد و ۶ دانش آموز رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.