به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، قیمت‌ها در سال‌های اخیر همواره روند صعودی داشته است و با توجه به تورم حاکم بر بازار، در نقاط مختلف کشور شاهد افزایش قیمت‌ها بوده‌ایم ولی این افزایش قیمت‌ها در برخی نقاط شیب بیشتری داشته است و قیمت‌ها با سرعت بیشتر افزایش می‌یابد.

شهر برازجان و بازار این شهر همواره به عنوان یکی از بازارهای ارزان استان بوشهر مطرح بوده است ولی بازار این شهر هم بوی گرانی به خود گرفته است و شاهد افزایش قیمت‌ها در این بازار هستیم.

یکی از شهروندان دشتستانی در این باره اظهار داشت: همواره برای خرید خود سعی می‌کنیم به بازار برازجان برویم تا بتوانیم اجناس را با قیمت مناسب‌تری بخریم ولی قیمت‌ها در این بازار نیز افزایش یافته است و کنترل مناسبی بر روی قیمت‌ها صورت نمی‌گیرد.

وی اضافه کرد: متاسفانه قیمت‌ها بر اساس سلیقه فروشنده‌ها تعیین می‌شود و شاهدیم که یک جنس با یک مارک در چند مغازه با قیمت‌های متفاوتی به فروش می‌رسد.

تعداد دیگری از شهروندان برازجانی نیز که قصد خرید از بازار این شهر را داشتند، از بابت قیمت‌های این بازار ابراز نارضایتی کردند و خواستار تلاش بیشتر مسئولان ذی‌ربط برای کنترل قیمت‌ها شدند.

برخورد با گرانفروشان و کم‌فروشان در بازار برازجان

علیرضا خرمی فرماندار شهرستان دشتستان در این باره اظهار داشت: از ابتدای ماه رمضان تاکنون برنامه‌های متنوع و ارزشمندی برای کنترل قیمت‌ها و نظارت بر بازار انجام شده که نتایج نسبتاً خوبی نیز داشته است.

وی افزود: ساماندهی بازار و تلاش برای رضایتمندی مردم امری لازم است که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد و به ویژه در ماه مبارک رمضان باید نسبت به بهبود وضعیت عرضه اقلام ضروری و همچنین کاهش قیمت‌ها اهتمام ورزیم.

فرماندار دشتستان خاطرنشان کرد: بازار روز برازجان از بهترین و ارزانترین بازارهای استان و حتی کشور است و قیمت بیشتر اجناس از سایر مناطق پایین‌تر است که البته باید مناسب‌تر از این باشد.

وی در ادامه با انتقاد از برخی گرانفروشی‌ها در بازار دشتستان، ابراز داشت: اداره اماکن در دشتستان کارش بسیار زیاد است و تعداد نیروهایش کم است و باید برای دشتستان با این وسعت افراد قوی بیاورند.

فرماندار دشتستان با بیان اینکه مغازه‌های بدون مجوز در دشتستان پلمپ می‌شوند، متذکر شد: با افرادی که گرانفروشی و کم‌فروشی می‌کنند باید برخورد کرد و ضمن جریمه باید مغازه‌اش تعطیل و پارچه‌نویسی تخلف او درب مغازه‌اش نصب شود.

خرمی در پایان یادآور شد: گشت مشترک باید در هفته به طور مرتب بر بازار و دیگر اماکن بازدید و بازرسی کنند و در محل کار افراد متخلف به پرونده وی رسیدگی، جریمه و پلمپ شوند.

نظارت کافی بر بازار برازجان صورت نمی‌گیرد

معاون برنامه‌ریزی فرماندار شهرستان دشتستان با تاکید بر لزوم نظارت و کنترل کافی بر بازار برازجان، با انتقاد از گرانی‌های بی‌حد در برازجان اظهار داشت: نظارت کافی در بازار برازجان انجام نمی‌شود که از اداره صنعت و معدن انتظار همکاری بیشتری داریم.

کوروش دهقان خاطرنشان کرد: از داروخانه‌ها بازرسی نمی‌شود و بعضاً یک دارو با سه قیمت متفاوت در داروخانه‌های برازجان به مردم عرضه می‌شود که نیازمند دقت و حساسیت بیشتری است.

معاون برنامه‌ریزی فرماندار دشتستان تصریح کرد: بازار نیازمند مدیریت بیشتر است و باید کاری کنیم که مردم متضرر نشوند و اجناس را به راحتی و با قیمت مناسب تهیه کنند.

نوسان قیمت دلار قیمت‌ها را بالا برد و دیگر پایین نیامد

وی اضافه کرد: چندی پیش که نوسان قیمت دلار داشتیم بازاریان قیمت‌ها را بالا بردند اما الان که قیمت دلار پایین آمده آنها قیمت‌شان را همچنان بالا نگه داشته‌اند.

معاون برنامه‌ریزی فرماندار دشتستان گفت: مشکلات این شهرستان باید با تدبیر مسئولان و مدیران رفع شود و نباید مردم دچار نگرانی و استرس باشند.

دهقان یادآور شد: باید نظارت کافی بر بازار صورت گیرد و از مسئولان اداره صنعت و معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی می‌خواهیم با جدیت وارد قضیه شوند و مشکلات موجود را مدیریت کنند.

وی افزود: تمهیدات لازم برای کنترل قیمت‌ها اندیشیده شده و راه‌اندازی نمایشگاه ضیافت موجبات کاهش قیمت برخی اقلام ضروری شده است.