به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح سه‌شنبه در نشست با اعضای ستاد ترتیل خوانی برنامه نوای ملکوت اظهار داشت: استان بوشهر در عرصه قرآنی دارای جایگاه ویژه‌ای در سطح کشور است و شاهد اجرای برنامه‌های مختلف و متنوعی هستیم.

وی با بیان اینکه بوشهر یکی از استان‌های برتر در اجرای ترتیل خوانی در ماه مبارک رمضان است، اضافه کرد: قرآن تنها راه نجات انسان و عنصر وحدت بخش مسلمانان است و اهمیت آن به اندازه‌ای است که پیامبر در روز قیامت از کسانی که از قرآن دوری کرده اند گلایه می کند.

امام جمعه بوشهر ضمن تقدیر از اعضای ستاد ترتیل خوانی برنامه نوای ملکوت در جهت تلاش برای نهادینه کردن و ترویج فرهنگ قرآنی در استان گفت: استان بوشهر یکی از قطب های صحیح در اجرای ترتیل خوانی در ماه مبارک رمضان است.

آیت الله صفایی بوشهری خواستار ایجاد زیرساخت‌های قرآنی در استان بوشهر شد و افزود: همه مسئولان در ترویج فرهنگ و نهادینه کردن فرهنگ قرآنی در جامعه تلاش کنند.

وی با تاکید بر احداث مجتمع بین المللی قرآن کریم در بوشهر گفت: اداره کل اوقاف با اختصاص زمینی برای این موضوع و دیگر دستگاه‌ها با ظرفیت‌هایی که دارند در این امر کمک کنند تا مجتمعی قرآنی مجهز به کتابخانه و موزه قرآنی، استدیو، سالن آمفی تئاتر، محصولات قرآنی و آموزش قرآن در آن وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه ترتیل خوانی در استان بوشهر رشد فوق العاده‌ای داشته است ابراز داشت: لازم است این برنامه در شهرستان‌های استان هم به لحاظ کمی و هم کیفی تقویت شود؛ همچنین به جهت اهمیت قرآن لازم است برای آینده برنامه ترتیل خوانی ویژه خواهران نیز برنامه ریزی و اجرا شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر را کانون قرآن استان عنوان کرد و گفت: قرآن از این مکان باید به فضای صحیح جامعه برسد؛ در حال حاضر ۸۵ درصد مردم استان ترتیل خوانی قرآن کریم در ماه رمضان را از شبکه استانی دنبال می کنند و نیاز است این فرهنگ را به داخل خانه ها ببریم.