بـوشــکان نیـوز
تیتر اول
کتاب نویسنده بوشکانی رونمایی شد/ کتاب “رام و نارام” نوشته مرضیه نوروزی رونمایی شد

کتاب نویسنده بوشکانی رونمایی شد/ کتاب “رام و نارام” نوشته مرضیه نوروزی رونمایی شد

وی از سال 1390با رویکردی بومی به طور جدی در عرصه ادبیات به فعالیت پرداخت و نخستین مقاله اش با عنوان "بررسی و مقایسه ...

ادامه مطلب...
 • کد خبر : 50857
 • تاریخ انتشار : ۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷
 • ۱ نظر چاپ
 • تپش های قلب میلاد بیست ساله نیازمند کمک مردم +عکس و مدرک

  بوشکان نیوز: پدر و مادرش عشایر بودند. هرسال برای تامین علوفه ی دامهایشان از این دشت به آن دشت، از این کوه به آن کوه و از این دیار به آن دیار در حال کوچ بودند.

  مادر، دو دختر و یک پسرش را در میان همین کوچ های سالیانه و سختی زندگی در سیاه چادرهای ایل به دنیا آورده بود. بزرگشان کرده بود و امید داشت که وزگار برای بچه هایش آسانتر از پدر و مادر بچرخد.

   

  سختی کوچ و امید به زندگی بهتر و رفاه بیشتر آنان را متقاعد کرد یکجانشین شوند.سال ۷۴ و هم زمان با طرح اسکان عشایر، آنان نیز در منطقه ی بوشکان استان بوشهر ساکن می شوند. مادر حالا می تواند آرزوهای بیشتری برای فرزندانش داشته باشد. سه سال بعد از یکجا نشینی، اولین فرزندش را این بار نه میان چادرهای ایل که در خانه متولد می کند: پسرک کوچکی که نامش را میلاد می گذارند و مادر با خودش فکر می کند این نوزاد باید خوشبخت تر از خواهر و برادرهای قبل از خودش باشد.

  نوزاد جدید همیشه شادی و نشاط با خودش به همراه دارد.میلاد حالا به کانون توجه خانواده تبدیل گشته و خواهرهای بزرگترش هم در مسئویت نگهداری او سهیم هستند. دختر ایل زود بزرگ می شود و گویا اصلا بچگی نمی کند.

  میلاد ۵ ماهه که می شود علائمی را در بدن خود نشان می دهد که برای خانواده نگران کننده است. زبان و ناخن هایش بدون هیچ دلیلی کبود می شوند. تنگی نفس دارد و هنگام شیر خوردن مادر به وضوح متوجه مشکل تنفسی نوزادش می شود.
  همین علائم کافی است تا آنها را سراسیبمه روانه پزشک کند. روستا پزشک ندارد و آنها به برازجان می روند. دکتر با دیدن علایم بالینی نوزاد و معاینه ی او خبر ویران کننده ای را به پدر و مادرش می دهد: بیماری مادر زادیVSD. قلب کوچک میلاد سوراخ است، یک سوراخ واقعی در دیواره‌ی جداکننده‌ی حفره‌های قلب. این سوراخ باعث می‌شود که جریان خون اضافه از دهلیز چپ به دهلیز راست و ریه‌ها وارد شود. انتقال فشار بالاتر بطن چپ به بطن راست از طریق سوراخ VSD سبب می شود که حجم بالای خون بطن راست با فشار بالا وارد عروق ریوی شده و فشار عروق ریوی را بالا ببرد.و همه ی اینها یعنی فاجعه. یعنی نوزاد کوچکی که اکنون در آغوش مادر است زندگی سخت و پردردی را در پیش خواهد داشت.یعنی که روزگار مادر و پدر هم همراه ثانیه به ثانیه ی دردها وزجرهای فرزندشان سیاه خواهد شد اما برای آنان کاش تنها درد بیماری بود! برای خانواده ای روستایی که از تمام دار دنیا خانه ای محقر دارند که سایه سرشان است، بیمارداری یعنی رنج، یعنی آه، یعنی اشک یعنی فلاکت، یعنی شرمندگی…
  تصاویر/ تپش های قلب میلاد بیست ساله نیازمند کمک مردم

  خدا می داند در آن سال و در مطب آن دکتر در برازجان چه بر سر این زن و مرد عشایر آمد. پدر می گوید فقط یادم می آید دو دستی بر سرم کوبیدم و گفتم بدبخت شدیم.

  تمام روزهای بعد از این ماجرا برای این خانواده با ترس گذشتند. مادر، پدر ،خواهرها و برادرش حالا هر وقت که به میلاد نگاه می کردند غصه ای جانکاه با ترسی کشنده قلبشان را به درد می آورد.

  میلاد ۴ ساله است که اولین عملش را در سال ۸۱ انجام می دهد. دو سال بعد و وقتی ۶ ساله است آنژیوگرافی انجام می دهد، سال ۸۵، میلاد ۸ ساله عمل قلب باز انجام می دهد و یک سال بعد دچار چسبندگی روده می شود و باز زیر تیغ جراحی می رود…

  روزها اما از حرکت نمی ایستند.تو چه شاد باشی و چه غمگین، چه امیدوار و چه ناامید،چه سالم و چه بیمار زمین به دور خورشید با حرکتی ثابت می چرخد و شب و روزها و ماهها و سالها از پی هم می آیند و می روند. میلاد هم میان این چرخش های مداوم زمین به گرد خورشید قد کشید و رشد کرد و البته دردهایش هم به همراهش قد کشیدند و بزرگتر شدند. زمان برای میلاد با حسرت می گذشت. حسرت ساده ترین آروزهای ممکن برای هر پسربچه ای. حسرت دویدن در کوچه پس کوچه های روستا، دوچرخه سواری تا مدرسه، بالا رفتن از تپه های کوچک اطراف روستا در بهار و وقتی که همه جا پوشیده از گل های شقایق و شبو است.

  میلاد اکنون جوانی ۲۰ ساله است که بیشتر روزهای کودکی و نوجوانی اش را در بیمارستان و بستر بیمای گذرانده است.قلب او باز هم برای تپش های دوباره نیاز به عمل دارد. این بار هزینه ی عمل برای خانواده کمرشکن است. هر چه حساب و کتاب می کنند از عهده ی تامین هزینه ی عمل بر نمی آیند. جوان بیست ساله شان جلوی چشمشان در حال پرپر شدن است و آنان لنگ پولی هستند که نمی دانند از کجا باید تامینش کنند.

  تپش های قلب یک جوان بیست ساله در انتظار کمک انسان های شریفی است که  در این زمانه ی بی های و هوی لال پرست، نسبت به سرنوشت هم نوعانشان لال نمی شوند و به یاری شان می شتابند.
  تصاویر/ تپش های قلب میلاد بیست ساله نیازمند کمک مردم
  بیایید در این ماه مهربانی چشم های منتظر این مادر درد کشیده را ناامید نکنیم…

  پدرش می گوید خانه ام آخرین دارایی ام است فدای یک تار موی میلاد. سه دختر و دو پسر دیگر زیر سقف های این خانه زندگی می کنند، نگذاریم آنان آواره شوند…

  ای قوم به حج رفته کجایید کجایید

  معشوق همین جاست بیایید بیایید

  معشوق تو همسایه و دیوار به دیوار

  در بادیه سرگشته شما در چه هوایید…

  پی نوشت:مدارک پزشکی میلاد کریمی دوقزلو در اختیار سایت جنوب نیوز قرار گرفته است که برای اطمینان خوانندگان محترم این گزارش برخی را در ذیل منتشر می کنیم. بدیهی است مدارک بیشتر در اختیار افرادی که مایل به کمک هستند و خواهان ارائه مدارک بیشتری هستند خواهیم گذاشت.

  تصاویر/ تپش های قلب میلاد بیست ساله نیازمند کمک مردم

  تصاویر/ تپش های قلب میلاد بیست ساله نیازمند کمک مردم
  تصاویر/ تپش های قلب میلاد بیست ساله نیازمند کمک مردم
  تصاویر/ تپش های قلب میلاد بیست ساله نیازمند کمک مردم
  تصاویر/ تپش های قلب میلاد بیست ساله نیازمند کمک مردم
  تصاویر/ تپش های قلب میلاد بیست ساله نیازمند کمک مردم
  منبع: جنوب نیوز ــ مرضیه جهاندیده
  دیدگاه کاربران
  • گزارشی از کارنامه بیمارستان خیریه “امید”
   مهربانی در ضلع شمال غربی: اینجا هیچ بیماری ناامید برنمی گردد
   اگر نبودند خیریه هایی مانند محک، دهش پور، امید و … بسیاری از کسانی که امروز در میان خانواده هایشان زندگی می کنند، امروز در سینه گورستان ها خفته بودند.
   اگر نبودند خیریه هایی مانند محک، دهش پور، امید و … بسیاری از کسانی که امروز در میان خانواده هایشان زندگی می کنند، امروز در سینه گورستان ها خفته بودند.
   یکی از این خیریه ها که در نوع خود بزرگ ترین مرکز درمانی خیریه در شمالغرب کشور است، انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان استان آذربایجان‌غربی (امید) است. این انجمن در سال ۱۳۶۹ تأسیس شد و سپس در سال ۱۳۷۵ بیمارستانی به نام “امید” را در ارومیه احداث کرد تا بتواند به دهها هزار بیمار نیازمند خدمات رایگان درمانی ارائه دهد.

   مهربانی در ضلع شمال غربی: اینجا هیچ بیماری ناامید برنمی گردد
   این انجمن، همچنین توانسته است به عنوان یکی از سازمان های مردم نهاد برتر کشور در حوزه سرطان لوح افتخار و تندیس سازمان جهانی یونسکو را دریافت نماید.

   عصر ایران در پاسداشت رویکرد انسانی این انجمن و بیمارستان خیریه امید، گزارشی از عملکرد آن را منتشر و مردم را دعوت می کند که در حد توان، با کمک به این انجمن و بیمارستان خیریه آن، در شفا و نجات انسان ها از بیماری سهیم شوند:

   احداث فاز اول مرکز پژوهشی و درمانی امید با زیر بنای حدود ۳۰۰۰ متر مربع شامل:

   ۱٫ بخش رادیوتراپی مجهز به دو دستگاه شتاب‌دهنده خطی
   ۲٫ رادیوتراپی داخل حفره‌ای
   ۳٫ سیمیولاتور و سی‌تی سیمیولاتور
   ۴٫ بخش ۴۰ تخته خوابه شیمی‌درمانی
   ۵٫ بخش‌های تخصصی فیزیک پزشکی
   ۶٫ کلینیک‌های دندانپزشکی، چشم‌پزشکی و روانشناسی و طب تسکینی
   ۷٫ راه اندازی سیستم نرم‌افزاری و سخت‌افزاریMLC به ارزش ده میلیارد ریال، در بخش

   رادیوتراپی مرکز درمانی امید با هدف افزایش دقت در درمان بیماران به روش پرتودرمانی.

   این مرکز با بهره‌مندی از پرسنل مجرب و متخصص درمانی به عنوان تنها مرکز خیریه تخصصی رادیوتراپی منطقه، مورد توجه بسیاری از پزشکان و بیماران مبتلا به سرطان و خانواده‌های ایشان در منطقه غرب و شمال‌غربی کشور است.

   مهربانی در ضلع شمال غربی: اینجا هیچ بیماری ناامید برنمی گردد

   گزارشی از آمار خدمات واحد درمانی:

   تاکنون ۲۵۰۰۰ نفر از بیماران مبتلا به سرطان در این مرکز تشکیل پرونده داده و از خدمات درمانی و مددکاری آن استفاده کرده‌اند.

   آمار خدمات درمانی انجام شده در این مرکز از ابتدای تأسیس تا پایان سال ۱۳۹۵ به شرح زیر می‌باشد:
   ویزیت: ۱۵۷۳۴ نفر
   رادیوتراپی: ۸۸۵۵۷ نفر
   شیمی‌درمانی: ۱۳۷۴۷۱ نفر
   سی تی اسکن ۵۲۲۳ نفر
   تشکیل پرونده ۲۲۲۲۵ نفر
   مددکاری ۱۲۲۲۶

   بهره برداری از پروژه ساخت اقامتگاه ۳۰ سوئیته امید (سرای امید)

   این اقامتگاه که در دی ماه سال ۱۳۹۳ مصادف با میلاد مبارک رسول اکرم(ص) و با هدف اسکان بیماران مستمند و همراهان مراجعه کننده از نقاط دور افتاده به مرکز پژوهشی و درمانی امید احداث شده و خدمات اسکان رایگان و پذیرایی سه وعده غذایی را در اختیار بیماران قرار می‌دهد.

   ۱۴۶۷۲ نفر/ روز از زمان بهره‌برداری آن تا پایان اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ از امکانات این اقامتگاه استفاده کرده‌اند.

   مهربانی در ضلع شمال غربی: اینجا هیچ بیماری ناامید برنمی گردد
   ارائه خدمات مددکاری:

   ۱٫ حمایت نقدی ۱۲ میلیارد ریالی در طول سه سال گذشته که علاوه بر ارائه خدمات خیریه درمانی جهت تامین مستقیم هزینه‌های دارو و درمان بیماران نیازمند مبتلا به سرطان اختصاص یافته است.
   ۲٫ اهداء کمک‌های غیرنقدی به بیماران نیازمند مبتلا به سرطان به ارزش ۳ میلیارد ریال.
   ۳٫ برگزاری جشنهای مددکاری با هدف ایجاد فضای مفرح فرهنگی، ارتقاء سطح آگاهی‌های این عزیزان از مسائل مربوط در مراقبت‌های لازم و مقابله با بیماری سرطان و تامین نیازهای معیشتی با اهداء بسته‌های خواروبار، لوازم بهداشتی، پوشاک، نوشت افزار و …
   ۴٫ تحت پوشش قرار دادن ۳۵۰ خانوار و اهدای پک های اهدایی در قالب سبد کالای خوراکی بصورت ماهانه

   فعالیت‌های فرهنگی، علمی و پژوهشی:

   ۱٫ تلاش برای ارتقاء آگاهی‌های عمومی درباره سرطان از طریق آموزش چهره به چهره و تولید محصولات ترویجی شامل بروشور، کتابچه‌های آموزشی و انتشار مدون گاهنامه امید.
   ۲٫ حمایت از پژوهشگران در پروژه‌های پژوهشی که به چاپ چندین مقاله علمی در ارتباط با موضوع سرطان در کنگره‌های ملی منجر شده است.
   ۳٫ برگزاری کنگره ملی پژوهش‌های کاربردی در سرطان‌های شایع ایران و نشست سازمان‌های مردم نهاد فعال کشور در حوزه سرطان که به تصمیم‌گیری برای تشکیل شبکه ملی سازمان‌های مردم نهاد حوزه سرطان انجامید.
   ۴٫ برگزاری کارگاه‌های آموزشی رایگان با موضوع سرطان و راهکارهای تشخیص و پیشگیری از این بیماری در سازمان‌ها، ادارات و کانون‌های شهر ارومیه.
   ۵٫ برگزاری کنگره تازه‌های سرطان‌های زنان و پستان با حضور سرکار خانم دکتر توسلی از دانشگاه یل آمریکا.
   ۶٫ برگزاری همایش‌ها و سمینارهای مختلف در زمینه سرطان با مشارکت سازمان‌های مختلف دولتی و غیردولتی.

   برنامه‌های پیش روی انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان آذربایجان‌غربی (امید):

   ۱٫ راه اندازی بیمارستان جنرال در دست احداث ۱۰۰تخت خوابی که با زیربنایی بالغ بر ده هزار مترمربع برای رفع نیازهای تخصصی بیماران منطقه در نظر گرفته شده و عملیات ساختمانی آن به پایان رسیده و توسط وزیر بهداشت دکتر هاشمی در مورخه ۱۶/۰۲/۱۳۹۶ و با حضور مسئولین استانی افتتاح گردید.

   بیمارستان مذکور شامل قسمت های : شیمی درمانی کودکان ،شیمی درمانی بزرگسالان چهار اتاق عمل ، درمانگاه عمومی و اورژانس ، بخش های بستری مردانه و زنانه ، طب تسکینی ، کلینیک درد ، CCU ، ICU ، استریل مرکزی ، رادیولوژی ، آزمایشگاه ، رختشور خانه ، آشپزخانه

   ۲٫ تهیه سومین دستگاه شتاب‌دهنده خطی رادیوتراپی با انرژی بالا.

   راه‌های ارتباطی و کمک به انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان آذربایجان‌غربی(امید):

   دفتر مرکزی:ارومیه شهرک فرهنگیان جنب خیابان امید مرکز پژوهشی و درمانی امید

   تلفنهای تماس:

   روابط عمومی: ۳۳۸۵۰۰۰۴-۰۴۴ جذب کمکهای مردمی: ۳۳۸۶۴۵۵۵-۰۴۴ واحدهای درمانی: ۳۳۸۲۲۰۹-۰۴۴

   دفتر تهران: خیابان مطهری، خیابان کوه نور، خیابان دوم، پلاک ۶ واحد ۳

   تلفن: ۱۹-۸۸۵۴۸۲۱۷-۰۲۱

   سایت: http://www.omidcharity.com

   اینستاگرام: @omidcharity

   تلگرام: telegram.me/omidcharity

   سامانه پیامک: ۳۰۰۰۴۷۰۴۰۰

  *

  ایمیل شما برای همه نمایش داده نخواهد شد.

  *

  از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

  *

  از ارسال نظرات غیر مرتبط با متن خبر , تکرار نظرات دیگران , توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمائید.

  *

  نظراتی که حاوی تهمت و بی احترامی به مقدسات مذهبی , ادیان الهی , مسئولان کشوری , اقلیت های قومی و مذهبی و مغایر با عرف و قوانین جاری کشوری باشد منتشر نخواهد شد.


  ارسال دیدگاه

  *

  *

  *

  به روایت تصویر
  جدیدترین اخبار ایران و جهان

  توضیح بیرانوند درباره احتمال جدایی‌اش از پرسپولیس و کنایه به مدیر پیشین استقلال

  روایت مصلح از درگیری‌اش با بیرانوند

  واکنش مربی تیم ملی بعد از ترک بازی پرسپولیس/ تهدید پیروانی به بیان اظهاراتش علیه برانکو

  دی‌میستورا با مقامات ایران، روسیه و ترکیه دیدار می‌کند

  آنها خواستند و توانستند

  واعظی: توسعه روابط و همکاری‌های ایران و ترکیه به نفع دو ملت است

  گل چهارم پرسپولیس به پارس جم صحیح بود؟

  پرسپولیس ۳ – پارس یک/ پنالتی دقیقه ۹۶ صدر را از سرخپوشان گرفت!

  مسئولیت باخت به پرسپولیس با من است/ زمین آزادی مثل گذشته نیست

  برانکو: باید با حروف طلایی این بخش از تاریخ پرسپولیس را نوشت

  گل سوم من به پارس جنوبی صحیح بود

  حق ما مقابل پرسپولیس باخت نبود

  شعار پرسپولیسی‌ها دستیار کی‌روش را فراری داد

  می توانم نیم فصل از پرسپولیس جدا شوم/ به تیم بزرگی می‌روم

  علیپور خطا کرد/ انتظارات از داوران زیاد شده است

  باید با حروف طلایی این بخش از تاریخ پرسپولیس را نوشت

  درباره ادعای استقلالی‌ها نظری ندارم/ برانکو فردا لیست می‌دهد

  درگیری بیرانوند با مصلح در پایان بازی با پارس جنوبی

  توضیح پیروانی درباره مذاکره استقلال با جلال حسینی و نقش هدایتی در اردوی تیم ملی

  احتمال توافق با آمریکا برای معاف شدن از تحریم های ضدایرانی

  برد یک نیمه‌ای پرسپولیس مقابل پارس جنوبی

  طلا در مسیر کاهش چشمگیر قیمت

  فردا؛ آخرین مهلت ثبت‌نام کارت سوخت المثنی

  کی‌روش: عذرخواهی‌ام را پذیرا باشید!

  تهاجم اقتصادی آخرین تیر ترکش آمریکا و اروپایی‌ها است

  زیرساخت‌های بندر شیرینو توسعه می‌یابد

  ضرورت انجام مطالعه درباره تجربه‌های ایسنا

  کشاورزان بردخون خانه‌نشین می‌شوند/ لزوم رفع مشکل مالکیت در کنگان

  اقلامی که اروپایی‌ها وارداتش را به ایران فراهم خواهند کرد

  قیمت‌ها همچنان بالا است/ لزوم افزایش نظارت‌ها بر بازار

  «لانتوری» در چین توقیف شد!

  عسلویه کمبود آب دارد/ لزوم حمایت از گوجه‌کاران

  شش پاسخ موسویان به ادعاهای مایک پمپئو علیه توان موشکی و دفاعی ایران

  استفاده از اخبار با ذکر منبع "بوشکان نیوز " مجاز می باشد.

  © 2017 Bushkan News Agency (bushkannews.ir). All rights reserved