به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سیروس حیاتی فرمانده سپاه خارگ عصر پنجشنبه در مراسم بزرگداشت سالروز فتح خرمشهر اظهار داشت: عملیات بیت المقدس یک عملیات غرور افرین بود که هم اکنون از این روز به‌عنوان نماد ایستادگی و مقاومت در تقویم جمهوری اسلامی ایران یاد می‌شود.

وی افزود: طراحی که دشمن بعثی برای کشور جمهوری اسلامی ایران انجام داده بود و یاوه‌گویی‌های صدام با دفاع مقدس ملت شریف ایران روبرو شد و رژیم بعث عراق با حمایت‌های فراوانی که داشت نتوانست ذره‌ای از خاک ایران جدا کند و در این جنگ ناکام ماند.

فرمانده سپاه ثارالله خارگ تصریح کرد: هر وقت که به خداوند متعال توکل کردیم، همدل و همزبان بودیم موفق بودیم، این موضوع را در هشت سال دفاع مقدس مشاهده کردیم. پشتوانه عظیم و ارزشمندی داریم به نام شهدا، جانبازان و خانواده‌های آنها که باید از آنها حمایت و حفاظت کنیم.

حیاتی با اشاره به همدلی بین نیروهای نظامی کشور خاطرنشان کرد: هجمه عظیم جنگ با همدلی و همراهی نیروی های نظامی باعث شد که توان دفاعی کشور ذره‌ای کم نشود و نشان از عزم جزم نیروهای نظامی ایران اسلامی برای حفظ از کیان کشور بود.

وی گفت: حاصل خون شهدا، امنیت و آسایش امروز در نقطه، نقطه ایران اسلامی است. انقلاب اسلامی ایران به پشتوانه همین خون شهدا، قله های افتخار و اقتدار را فتح خواهد کرد.

اتحاد رمز پیروزی است

حجت‌الاسلام احمد احمدزاده نماینده ولی فقیه در سپاه ثارالله خارگ نیز اظهار داشت: فتح خرمشهر نشان می‌دهد، کم بودن افراد در مقابل زیاد بودن و مسلح بودن برای رهبران ١٣ ساله ندارد.

وی افزود: اولین عاملی که می شود در پیروزی خرمشهر از آن نام برد روحیه ولایت پذیری و معنوی بود که بین نیروها و سربازان خمینی بود، عامل روحیه معنوی بین رزمندگان اسلام آیت‌الله صدوقی و مشکینی بودند.

نماینده ولی فقیه در سپاه ثارالله خارگ تصریح کرد: رمز ولایت پذیری یکی از نقاط عطف و قوت رزمندگان اسلام در جنگ حق علیه باطل بود، انسجام نیروهای نظامی یکی دیگر از نقاط قوت این عملیات بود، اتحاد بین بسیج و ارتش، وحدت و همدلی بین مردم نیز یکی از مهترین عامل‌ها بود.

احمد زاده خاطرنشان کرد: امروز محاصره اقتصادی در پیش است، هیچ مسئولی نباید به دنبال مسائل شخصی خود در دوران مسئولیت باشد، باید همه به فکر ارتقای نظام مقدس اسلامی ایران باشیم.

وی ادامه داد: در مقابله با سگ هار منظقه نمی‌شود با لبخند پیروز میدان باشیم، شعار ما این بوده یا مرگ یا خمینی (ره). سپاه و ارتش در ایران اسلامی یده واحده هستند، اتحاد نیروهای نظامی و انتظامی ما بیانگر این اقتدار است.

وی گفت: انسجام و اتحاد بین مردم در تمامی عرصه وجود دارد، اتحاد نفت و مردم، اتحاد مردم و دولت، اتحاد مردم و بسیج، اتحاد اهل سنت و تشیع، مردم شریف ایران اسلامی با اقتدار و همدلی در کنار یکدیگر هستند.