بوشکان نیوز: رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در این مراسم اظهار داشت: استقرار دانشگاه در منطقه آبپخش لطف الهی و نعمت بزرگی است که نصیب شهروندان آبپخشی شده و باید با تلاش خستگی‌ناپذیر برای توسعه این مرکز آموزش عالی تلاش کنند.

دکتر جمال زاده اضافه کرد: مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها برای تقویت و توسعه دانشکده سمای آبپخش تلاش می‌کنند و از شهروندان و خیرین آبپخشی نیز می‌خواهیم در این زمینه مشارکت و همکاری داشته باشند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر بیان داشت: نظم و انضباط در فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی‌ها موضوع مهمی است که همه دانشجویان باید به آن توجه داشته باشند.
رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای سمای آبپخش نیز در این مراسم از اهمیت بالای علم در جامعه یاد کرد و اظهار داشت: ارتقای سطح علم و دانش تمامی ابعاد یک جامعه انسانی را در بر می‌گیرد و هر جا علم وارد شود، ناهنجاری‌های اجتماعی کاهش می‌یابد و جامعه به سمت کرامت سوق می‌یابد.

عبدالحسین رئیسی از استحقاق بخش آبپخش جهت ایجاد مراکز آموزش عالی سخن گفت و ابراز داشت : با توجه به جمعیت بالای جوانان در آبپخش ایجاد این مرکز آموزش عالی در این منطقه زمینه‌ساز شکل‌گیری نهضت علمی در آبپخش می‌شود.
این مسئول اذعان داشت: تامین دو فضای آموزشی مناسب و انعقاد قرارداد سکونت پنج‌ساله با دانشکده فنی و حرفه‌ای سما از اقدامات ارزشمندی است که با همکاری مسئول آموزش و پرورش آبپخش شاهد تحقق آن بوده‌ایم.
رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای سمای آبپخش عنوان کرد: از بدو اعلام ثبت‌نام در این دانشکده شهروندان آبپخشی استقبالی بی‌نظیر از آن داشته‌‌اند و شاهد تکمیل ظرفیت دانشجویی در چهار رشته در این دانشکده هستیم که کلاس‌های آن از هفته جاری شروع می‌شود.رئیسی عنوان کرد: از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به دلیل حسن همکاری با آبپخش صمیمانه قدردانی و تشکر می‌کنم.
رییس شورای شهر آبپخش با اشاره به جمعیت بالای دانشجویی آبپخش اظهار  داشت: آبپخش جمعیت دانشجویی بالغ بر دو هزار نفری را در خود جای داده و این مهم ضرورت ایجاد واحدها و مراکز آموزش عالی در این دیار را اثبات می‌کند.

مصطفی رضایی اضافه کرد: منطقه آبپخش از قطب‌های اساسی در زمینه تامین مدرس دانشگاه‌های استان و شهرستان است و با توجه به ظرفیت‌های علمی موجود، نبود مرکز آموزش عالی به‌شدت در آبپخش احساس می‌شد.


این مسئول اذعان داشت: جمعیت بالای دانش‌آموزی آبپخش از مسائلی است که ضرورت ایجاد مراکز دانشگاهی را در آبپخش دو چندان کرده است.
رئیس شورای اسلامی شهر آبپخش گفت: تامین ۱۱ هکتار زمین با پتانسیل مرکزیت سه بخش همجوار طبق نظر کارشناسی مسئولان دانشگاه آزاد و تامین ۵۰۰ میلیون ریال وجه نقد از اقداماتی است که شورای سوم آبپخش با همکاری شهروندان به‌منظور استقرار دانشگاه آزاد اسلامی در این شهر انجام داده است.
رئیس شورای اسلامی شهر آبپخش گفت: عبدالله آموزگار از شهروندان فرهیخته آبپخشی بدون یک ثانیه وقفه ۱۰ هزار متر مربع زمین به‌ منظور احداث دانشکده فنی و حرفه‌ای سما در آبپخش اهدا کرد و هنوز شهروندانی وجود دارند که آمادگی اهدای زمین به دانشگاه‌ها و مراکز علمی را داشته باشند.
بخشدار آبپخش نیز در این مراسم بر ضرورت ایجاد فضاهای آموزشی در بخش تاکید کرد و اظهار داشت: استقرار دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در بخش آبپخش از مهم‌ترین خواسته‌های مردم این دیار است و همکاری و مجاهدت همه‌جانبه مسئولان و شهروندان آبپخشی را در این زمینه شاهد بوده‌ایم.
غلامرضا وفایی اضافه کرد: استقرار مراکز آموزش عالی در منطقه آبپخش، مهم‌ترین گام در راستای تقویت جایگاه علمی آبپخش است و با توجه به استعدادهای علمی آبپخش به معرفی این دیار در سطوح ملی و منطقه‌ای کمک شایانی می‌کند.
بخشدار آبپخش عنوان کرد: احداث ساختمان دانشکده فنی و حرفه‌ای سمای آبپخش از خواسته‌های عمومی مردم آبپخش است و از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر و مسئولان سما انتظار داریم با جدیتی خاص در این زمینه گام بردارند.
جواد راهپیما-اتحادجنوب