به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سعید کشمیری صبح چهارشنبه در آیین افتتاح خانه بهداشت هلیله اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به امر تسهیل درمان در جامعه داشته اند که یکی از این کارها  توسعه متوازن درمان در همه شهرها و روستاها بوده است.

کشمیری با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت، افزود: در اجرای طرح نظام سلامت در شهرستان بوشهر پروژه های مختلفی از جمله مرکز خدمات جامع سلامت هلیله، خانه بهداشت کربند، مرکز خدمات جامع سلامت قدس، کلینیک سیار دندانپزشکی، مرکز خدمات جامع چاهکوتاه، خانه بهداشت احمدی، خانه بهداشت آبطویل و مرکز خدمات جامع سلامت دهان و دندان می باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت و طی تفاهم نامه مشترک بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استانداری بوشهر اجرای طرح های عمرانی مختلفی در سطح شهرستان بوشهر در حال تکمیل و یا به بهره برداری رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: از جمله این طرح های عمرانی می‌توان به ۱۱ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، شش پایگاه سلامت جامعه، ۲ کلینیک بهداشت دهان و دندان، ستاد مرکزی بهداشت شهرستان، مرکز آموزش مراقبت های اولیه و آزمایشگاه جامع سلامت اشاره کرد.

کشمیری  با اشاره به افتتاح دو پانسیون پزشک و خانه بهداشت در هلیله خاطر نشان کرد: این پروژه با زیر بنای ۱۸۵ متر مربع و اعتباری بالغ بر ۷ و نیم میلیارد ریال در در طول یکسال اجرا شده است.