روزنامه گل: مهدی قائدی مهاجم استقلال این روزها در اردوی تیم‌ملی امید به سر می‌برد. او که فصل گذشته نتوانست پدیده استقلال شود، تصمیم دارد در این فصل عملکرد بهتری از خود به نمایش بگذارد.

با قائدی در مورد شرایط تیم‌ملی امید، بازگشت به میادین فوتبال و همچنین آینده استقلال صحبت کردیم.

درخصوص اردوی تیم‌ملی امید صحبت کن.

چند روزی است که این اردو شروع شده و در حال آماده‌سازی هستیم تا خودمان را برای مسابقات و بازی‌های پیش رو آماده کنیم. صبح‌ها زیر نظر مربیان تمرین بدنسازی و عصرها نیز زیر نظر کرانچار تمرینات تاکتیکی را انجام می‌دهیم.

فکر می‌کنید تیم‌ملی بتواند در ادامه راه موفق شود؟

فکر می‌کنم این تیم پتانسیل حضور در المپیک را دارد. اکثر بازیکنانی که در اردو حضور دارند از تجربه بالایی برخوردار هستند. ما خیلی سال است که به المپیک نرفته‌ایم و حالا باید بعد از سال‌ها این طلسم را بشکنیم.

تمرینات کرانچار را چطور دیدید؟

کرانچار مربی خوبی است. او در گذشته هم که در فوتبال ایران حضور داشته توانسته در تیم‌هایی که مربیگری کرده نتایج خوبی کسب کند. کلا کار کردن با مربیان اروپایی خوب است و حضور آنها می‌تواند به فوتبال ایران کمک کند. البته من از یک نظر خوشحالم که زیر نظر دو مربی خارجی کار می‌کنم.

شرایط خودت چطور است؟

برای بازگشت به فوتبال خیلی انگیزه دارم. بعد از آن اتفاقاتی که برایم در فصل قبل رخ داد، دوست دارم دوباره به سطح اول بازگردم. در این بین مربیان هم خیلی به من کمک می‌کنند و از آنها تشکر می‌کنم.

فصل قبل نتوانستی انتظارات را برآورده کنی.

خب من در برهه‌ای مصدومیت داشتم؛ این در زمانی بود که در ترکیب استقلال بازی می‌کردم و اگر آن مصدومیت برایم پیش نمی‌آمد شاید شرایط بهتری داشتم. البته قسمت این‌گونه بود که این اتفاق برایم بیفتد اما شرایط در فصل جدید فرق می‌کند و دوست دارم یکی از مهره‌های ثابت استقلال باشم.

با شفر صحبت کردی؟

هنوز نه اما با توجه به اینکه یک سال دیگر قرارداد دارم، در استقلال می‌مانم چون فکر می‌کنم شفر به فوتبال من علاقه دارد.

شرایط نقل و انتقالات استقلال را چطور دیدی؟

استقلال با توجه به نیازهایی که داشت، بازیکنان مورد نیازش را جذب کرد. فکر می‌کنم تیم بسیار خوبی را برای فصل بعد آماده کنیم و بتوانیم بعد از سال‌ها عنوان قهرمانی لیگ برتر را به دست بیاوریم.

فصل آینده را چطور ارزیابی می‌کنی؟

فکر می‌کنم کار دشواری را در پیش داشته باشیم چون در آسیا جزو هشت تیم پایانی هستیم و انتظارات از ما بالاست. در لیگ هم به دنبال قهرمانی خواهیم بود و باید از همان ابتدا امتیازات لازم را جمع‌آوری کنیم.

در خصوص آسیا حرف زدی. در مرحله یک‌چهارم باید با السد بازی کنید.

بازی سختی است. السد از وجود بازیکنان چندملیتی سود می‌برد که سرشناس‌ترین آنها ژاوی کاپیتان سابق بارسلوناست. اگر بتوانیم در بازی رفت پیروزی را کسب کنیم، در بازی برگشت کار راحت‌تری را در پیش خواهیم داشت.